Zamisli Srbiju forum Zamisli Srbiju
(Zamisli svoj grad)

FAQ - Često Postavljana PitanjaFAQ - Često Postavljana Pitanja   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Korisničke grupeKorisničke grupe   Registruj seRegistruj se 
 ProfilProfil   Proveri privatne porukeProveri privatne poruke   PristupiPristupi 

Da li je Srbija demokratsko drustvo? Posaljite komentar...
Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4 ... 70, 71, 72  Sledeci

Napiši novu temu   Odgovori na poruku    Zamisli Srbiju forum -> Demokratija i Srbija!
Pogledaj prethodnu temu :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
Marsovac

Pridružio: 26 Feb 2005

PorukaPoslao: Sre Apr 13, 2005 7:59 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Studija o izvodljivosti, sama po sebi, ne znaci nista, ako ova zemlja (bolje reci srpski narod) ne ucini ono sto se od nje trazi i, sa pravom, ocekuje. Ono sto je mene iznenadilo, jeste cinjenica da je patrijarh cestitao kostunici, sto MOZDA znaci da je spc konacno shvatila da je mesto srpskom narodu u Evropi, a ne u Aziji :wink:
Ako je ovo nova politika spc (politika, jer se dosad SPC mnogo vise bavila politikom, nego svojom duhovnom i pastirskom misijom), onda je to, po meni, mnogo vaznija vest od same studije Idea
Ali Exclamation Bojim se, da je i ova cestitka patrijarha "samo" kontinuirani nastavak politicke aktivnosti spc (kontinuirani, jer to konstantno radi od '87.) :wink: U tom slucaju, srbija ce biti demokratsko drustvo, onog trenutka, kada Marsovci- postanu Zemljani Laughing
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora
nabukanadzor

Pridružio: 03 Apr 2005

PorukaPoslao: Sre Apr 13, 2005 9:52 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Marsovac ::
Studija o izvodljivosti, sama po sebi, ne znaci nista, ako ova zemlja (bolje reci srpski narod) ne ucini ono sto se od nje trazi i, sa pravom, ocekuje. Ono sto je mene iznenadilo, jeste cinjenica da je patrijarh cestitao kostunici, sto MOZDA znaci da je spc konacno shvatila da je mesto srpskom narodu u Evropi, a ne u Aziji :wink:
Ako je ovo nova politika spc (politika, jer se dosad SPC mnogo vise bavila politikom, nego svojom duhovnom i pastirskom misijom), onda je to, po meni, mnogo vaznija vest od same studije Idea
Ali Exclamation Bojim se, da je i ova cestitka patrijarha "samo" kontinuirani nastavak politicke aktivnosti spc (kontinuirani, jer to konstantno radi od '87.) :wink: U tom slucaju, srbija ce biti demokratsko drustvo, onog trenutka, kada Marsovci- postanu Zemljani Laughing

Svi malo upuceniji znaju da Studiju izvodljivosti vec ima i Turska, ali da do njenog prikljucivanja mozda nikada nece ni doci.
Budimo realni, jeste bitan korak, ali jos mi maraton moramo da istrcimo do EU.
A u vezi politike SPC......koliko Patrijarh tu igra kljucnu ulogu bas i ne znam....okruzen je on ljudima iz senke, tako da ne bih isao na to da je doslo do promene politike SPCa preko noci.....Patrijarh je vise puta bio kontradiktoran do sada, bas zbog uticaja tih krugova i lobija oko njega.
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
lose informisan

Pridružio: 27 Feb 2005

PorukaPoslao: Sub Apr 16, 2005 2:11 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

(Koliko su) stranke imućne?
Većina vodećih političkih stranaka u Srbiji tvrdi da raspolaže skromnijom imovinom nego što građani pretpostavljaju.
Parlamentarne stranke, većina njih, po običaju, ispunjavanje te obaveze ostavilo je za poslednji dan. Na pitanje da li im je stranka imućna, političari uglavnom daju odgovor da svi rade i posluju vrlo skromnim sredstvima. Ostaje nejasno čime su, finansirane izborne kampanje.

"Većina vodećih političkih stranaka u Srbiji tvrdi da raspolaže skromnijom imovinom nego što građani pretpostavljaju."
Nije sve u "imovini" ima nesto i na Sejshelskim ostrvima, a i rodbina, prijatelji i pobratimi nisu ostali kratkih rukava Exclamation a, kako onda svi objasnjavanju one zatamnjene dzipove, i barem po par "besnih BMW-a", u pratnji, koji nisu culi za crveno svetlo, niti zakone Question A G71 su ubedljivo najveci biseri - oni ce imati koliko i JUL :wink: mama Mira bi se ponosila na njih 8)
A, sta li ce Karić, snaga i pokret buduce srbije da prijavio Question
ipak ce za sve njih vaziti mudra "misao" pomenute persone (zelene salate): "bog nam pomogo i niko nam nista ne mogo" Laughing
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora
Player

Pridružio: 03 Apr 2005

PorukaPoslao: Sub Apr 16, 2005 9:46 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

"Rade Obradović iz Demokratske stranke Srbije kaže da je siguran u to da je DSS jedna od najskromnijih stranaka. "U prošlom izveštaju smo bili najbogatiji zato što smo prijavili apsolutno svu imovinu. Apsurdno je da jedino DSS ima nekoliko automobila, što je rezultiralo time da slovimo za najbogatiju stranku, što je daleko od istine".

Kakva je ovo farsa i lakrdija oko prijave imovine stranaka. Zna se u Srbiji ko koga i zasto finansira. Shocked
Ne mislite valjda da ce svaka stranka iskreno prijaviti imovinu, mozda neki "zelenu salatu" cisto da se ne pokvari. Crying or Very sad
Neke stranke su morale da promene finansijere, jer zemunski klan vise ne postoji. Twisted Evil
Nazad na vrh
kantarion

Pridružio: 10 Apr 2005

PorukaPoslao: Sub Apr 16, 2005 1:56 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Bas mi je drago sto je DSS tako siromasna i skromna stranka. Zar ne mislite da zele da nam daju do znanja da je siromastvo vrlina, to je tako licemerno. A ako su vec tako vrli i smerni, zasto taj isti Rade ne kaze koliki su njegovi prihodi npr, sta vozi, u kolikom stanu zivi. Dosta mi je vise tih foliranja od strane politicara. Sada ce da se nadmecu ko je siromasniji. Samo cekam Velju i Bogoljuba da cujem i njihovo prenemaganje.
Pa naterace nas da im damo priloge, umrece bre od gladi.
Evo ja se javno odricem moje mesecne plate koja mi kasni 3 meseca i iznosi 12.000 din u korist stranke Radeta Obradovica, a ako i Bogoljub pocne da kuka njemu dajem topli obrok.
Odrastite vise.
Nazad na vrh
Nidza

Pridružio: 11 Apr 2005

PorukaPoslao: Sub Apr 16, 2005 10:38 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

kantarion ::
Bas mi je drago sto je DSS tako siromasna i skromna stranka. Zar ne mislite da zele da nam daju do znanja da je siromastvo vrlina, to je tako licemerno. A ako su vec tako vrli i smerni, zasto taj isti Rade ne kaze koliki su njegovi prihodi npr, sta vozi, u kolikom stanu zivi. Dosta mi je vise tih foliranja od strane politicara. Sada ce da se nadmecu ko je siromasniji. Samo cekam Velju i Bogoljuba da cujem i njihovo prenemaganje.
Pa naterace nas da im damo priloge, umrece bre od gladi.
Evo ja se javno odricem moje mesecne plate koja mi kasni 3 meseca i iznosi 12.000 din u korist stranke Radeta Obradovica, a ako i Bogoljub pocne da kuka njemu dajem topli obrok.
Odrastite vise.

Najgori su ti koji se pretvaraju da su zrtveno jagnje. Cuj siromasna i skromna stranka Question Pa sta smo mi, pali sa marsa pa ne znamo nista. Ne odaje DSS sliku skromnih i postenih, vec sliku osrednjosti u svakom pogledu, a to nikako ne valja. To sto svakodnevno osecamo njihovu nesposobnost, inertnost i amorfnost na nasoj kozi ne vodi nikuda i nece nas izvuci iz zabokrecine i ucmalosti do koje su nas doveli.
Slazem se da im treba dati dobrovoljne priloge, nesposobni su da bilo sta urade Exclamation
Nazad na vrh
Aco i Toma

Pridružio: 18 Apr 2005

PorukaPoslao: Pon Apr 18, 2005 3:48 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Sa nama nema neizvesnosti. Cvrstina, postojanost nasih ideala su buducnost Exclamation
Exclamation Demokratija sa nama dolazi uskoro
Nazad na vrh
johhny

PorukaPoslao: Pon Apr 18, 2005 5:55 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Aco i Toma ::
Sa nama nema neizvesnosti. Cvrstina, postojanost nasih ideala su buducnost Exclamation
Exclamation Demokratija sa nama dolazi uskoro

Ne znam kako da shvatim ovu tvoju parolu. Tvoj nick i ovo sto si napisao je neka vrsta kontradiktornosti. Prvo sam pomislio da si jedan od clanova iz sistema tajnih drustava, da si neki vitez, ko zna kojeg reda. Medjutim nick je bio toliko ocigledan, sa "patriotskim" prizvukom. Odmah mi na um sinuse sve one postojanosti stavova koje je Radikalna stranka jasno pokazala devedesetih godina.
Bili ste stameni, nema govora. Uspesno ste branili sve nase interese, tako dobro, da sve sto ste zapoceli zavrsilo se pogubno po nas gradjane.
Uvek ste bili ljudi od poverenja "familije", uvek tu da pripomognete kada "sefu" zagusti. Kad treba da se blati opozicija, daj ovamo Voju, kad treba da muti politicka voda, opet daj Voju, kad treba da se skidaju repetitori radio i tv stanica angazovali ste mladjeg Vucica, velikog borca demokratije koji se dokazao po pomenutom suptilnom ukidanju slobode misli odnosno primeni "Drakonskog" Zakona o informisanju. Danas taj isti Vucic misli da smo mi to zaboravili, da se nicega ne secamo. Ali na njegovu zalost secam se i uvek cu se secati jer se takva traumatska iskustva ne zaboravljaju Exclamation
Nazad na vrh
flash Gordon

Pridružio: 13 Apr 2005

PorukaPoslao: Uto Apr 19, 2005 2:31 pm    Naslov: Sinisa Vucinic again Odgovoriti sa citatom

Ima li boljeg primera kako sadasnja vlast ima blagonaklon, bolje reci paternalisticki stav kada su u pitanju ljudi(vrlo diskutabilno) koji su bili udarne pesnice Milosevicevog rezima, od onog sinocnjeg povampirenja Sinise Vucinica.
Ovaj po mnogo svemu kontraverzan lik, poznat je kao predsednik fantomske Radikalne stranke levice, zagovornik i obozavatelj lika i dela Mirjane Markovic i poslednji bedem odbrame Slobodana Milosevica.
Vratio nam se Sinisa, onako, sa stilom, naoruzan i spreman za nove akcije i pobede. Naucio je Sinisa za sve one godine torture kako se demantuju optuzbe neprijatelja, izdajnika, placenika i petokolonasa(my favorit Very Happy ), pa je poucen iskustvom upao sinoc u B-92 da rascisti situaciju sa placenickom kamarilom.
Pametan je Vucinic, zna on kada treba da udari. Ima Vucinic poverenja u ovu pravnu drzavu i zna koja koja su mu prava i kako se brane. Mozda i ne zna, ali zna da je Kostunica trenutno opsednut tetovazom Bakareca, pa u tom ljubavnom transu vidi svoju sansu za povratak Evil or Very Mad
Nazad na vrh
talicni

Pridružio: 18 Apr 2005

PorukaPoslao: Uto Apr 19, 2005 3:39 pm    Naslov: Re: Sinisa Vucinic again Odgovoriti sa citatom

Citat:
...koji su bili udarne pesnice Milosevicevog rezima, od onog sinocnjeg povampirenja Sinise Vucinica.

Malo podsecanje na ovog marginalnog politicara i coveka

Ratni bilans: "Ubio sam na stotine muslimana i Hrvata, takođe streljao sam na stotine zarobljenika kao komandant."

Odbrana Srba: "U slučaju da budu napadnuti srpski ciljevi u Bosni, jedan deo Srpskog rojalističkog pokreta postaje teroristička organizacija koja će u Beogradu vršiti likvidaciju vojnika UN-a. Spremni smo da za jedan srpski život likvidiramo stotinu unproforaca."

Kakva je opozicija: "Mi jesmo opoziciona partija, ali ne želimo da umremo u ostrašćenom opozicionarstvu, negirajući baš sve što je ovaj režim uradio. Jer, pokazuje se već sada da je aktuelna vlast predvođena Miloševićem mnogo toga dobrog uradila. Kud ćete veći dokaz od onoga koji stiže iz sveta, od lidera najvećih sila koji ističu da je predsednik Milošević nezaobilazan faktor mira na Balkanu."

O demokratiji: "Demokratija stvara anarhiju, a mi smo za red i rad. Razbićemo i parlament i založiti se za staleške poslanike, pa se tako neće desiti da se neko upiški na fotelji ili zasere za govornicom."

Pretnje: "Pretnja nije moj metod. Toga se poslednjeg hvatam. Međutim, kada adrenalin krene u glavu, znam i to da uradim. Ugljanin, Rugova, Kasa, Agošton i svi ostali koji rade na razbijanju Srbije moji su neprijatelji i ja im moram pretiti. Naša vlast je suviše blaga. Niko nije dozvolio više slobode nego što je to učinio Slobodan Milošević. I to je razlog zašto sam mu ja opozicija. Milošević je previše mekanog srca i dobronameran prema svim ljudima. To mu zameram."

Vrhovna vrednost: "Kad je u pitanju nacionalni interes, ja zaboravljam monarhiju. Država – iznad svega. Država je polubožanstvo."

Za koga radi: "Ne radim za Državnu bezbednost, već za srpsku državu i srpski narod. Radim to na način za koji mislim da je najbolji i kojim najviše mogu da doprinesem. Ja ne radim za policiju, već policija radi za mene. Ona čuva našu državu."

Zašto menja partije: "Jednostavno, ako građani na jednim izborima mogu da glasaju za SPO, na drugim za SRS, a na trećim za SPS, mogu i ja da menjam partije."

O Miloševiću: "Milošević je savremeni Pašić, uradio je najviše za srpski narod u njegovoj istoriji". "Slobodan Milošević je politički atentiran. Ubila ga je Mira Marković svojim levičarskim idejama."

O Mirjani Marković Milošević: "Časna i poštena žena koja se na svoj način bori za svoju državu i narod."

Kada je uvređen: "Ja sam povređen kada vređaju predsednika moje zemlje."
Nazad na vrh
Nidza

PorukaPoslao: Uto Apr 19, 2005 4:12 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Blago nama Very Happy
Vidimo da je uveliko poceo serijal "kucamo na vrata zaboravljenih asova". Povratnik na politicku scenu Srbije, Sinise Vucinica, samo je jedna epizoda ovog velikog serijala koja ce se emitovati na politickoj sceni Srbije.
Vratio nam se cuveni metafizicar i umerenjak, da se licno obracuna sa onima koji opstruiraju njegovu "mirovnu misiju" u koju smo se uverili devedestih godina.
Ovo postaje tragicno a ja nemam vremena niti zelju da se podsecam na ovakve ruzne primere proslosti Exclamation

Ljudi pustite reklame da predahnemo Idea
Nazad na vrh
KOMA

Pridružio: 16 Apr 2005

PorukaPoslao: Sre Apr 20, 2005 6:19 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Za povampirenje vucinica, vucelica, dacica i inih, pored vlasti, ogromnu krivicu snose i mediji.
Isto se odnosi i na radikale i sve ostale. Jer, da mediji posle 5.oktobra nisu davali prostor tim "patriotama", oni danas ne bi postojali.
Koliko god neko rekao da to nije demokratski, bilo bi "cela buka za tri dana", a uostalom o kakvoj demokratiji se moze razgovarati sa onima koji su nam pokazivali svoju "demokratiju" kroz ratove, mrznju, unistenje drzave i naroda. Mahali su pistoljima i onda, a to cine i sada, a policija cuti. Valjda je to "normalno" u jednoj nenormalnoj zemlji.
Izgleda da su mnogi od nas vremenom poceli da lice na Kostunicu.
Da ne bude suvise kasno kada se (i ako se uopste), budemo probudili Question

fakir

Pridružio: 19 Apr 2005

PorukaPoslao: Sre Apr 20, 2005 8:58 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

U svakoj normalnoj zemlji, pa misliim i u Zambiji, "vaskrs" Vucinica bi bio okarakterisan kao krivicno delo pokusaja ubistva, sto bi logicno rezultiralo hapsenjem pomenutog Embarassed
Medjutim nasa drzava, nas "pravni eldorado", po svemu sudeci ima drugacije tumacenje. Izgleda da su "legalisti" idejni zacetnici jednog novog poglavlja u pravnoj istoriji sveta, sa jednim potpuno novim pristupom, humanijim nego sto smo navikli u takvim slucajevima.
Znaci nema vise pretnji, nema vise blefiranja, to se ne racuna. Racunaju se samo pogodci, konkretni rezultati, smrtni ishodi.
Ma u pravu su, sta smo se mi tu razmazili, pa za svaku sitnicu potezemo za odbranom policije i sudstva. Nemaju oni vremena za pretnje, nema se vremena za bacanje, tranzicija je to bato moj Exclamation
Nazad na vrh
johhny

PorukaPoslao: Sre Apr 20, 2005 3:09 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

"Okružni javni tužilac povukao je svih devet optužbi protiv bivšeg funkcionera JUL-a Milovana Bojića, zbog nedostatka dokaza"

Kako vidim nastavlja se rehabilitacija bivsih asova Milosevicevog rezima od strane Vlade Vojislava Kostunice.
Ako se ovako nastavi, Kostunica bi morao da napravi jos jedno Ministarstvo- Ministarstvo za brigu o Milosevicevim kadrovima. Kad je sve legalno, ovakav priliv kandidata Milosevicevog "slavnog vojevanja" ne bi smeo da se zapostavi Idea
Nazad na vrh
Sinatra

Pridružio: 17 Apr 2005

PorukaPoslao: Sre Apr 20, 2005 4:09 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

johny ::
"Okružni javni tužilac povukao je svih devet optužbi protiv bivšeg funkcionera JUL-a Milovana Bojića, zbog nedostatka dokaza"
Kako vidim nastavlja se rehabilitacija bivsih asova Milosevicevog rezima od strane Vlade Vojislava Kostunice.
Ako se ovako nastavi, Kostunica bi morao da napravi jos jedno Ministarstvo- Ministarstvo za brigu o Milosevicevim kadrovima. Kad je sve legalno, ovakav priliv kandidata Milosevicevog "slavnog vojevanja" ne bi smeo da se zapostavi Idea

Jos samo da vratimo milosevice, slobu, miru, marka, uz izvinjenje za pretprljene neugodnosti i strah i novcanu nadoknadu za isto Idea
I, naravno, da okoncamo sto pre sva ta sudjenja sto pre jer je pokojni premijer izvrsio samoubistvo iz zasede, a "gospoda" legija i ostali naravno da nemaju apsolutno nikakve veze sa svim tim Evil or Very Mad
To se samo nekolicini nas ludih prividja Idea
Predlazem da Dr Mengele, pardon prof bojic, traži i materijalno zadovoljenje od "države srbije" - na sudu Idea
Za svu pretrpljenu duševnu bol, izmaklu dobit svih ovih godina, koliko je bio izopšten iz društvenog i naučnog života, za sve sumnje, glede njega humanog, osvedočenog (sad se konačno vidi) i zakletog Hipohratovog i Mengele-inog sledbenika :wink: - pa red je da to neko plati Exclamation
Eto recimo MI koji smo sumnjali :wink: ... A što smo sumnjali Question
Pa, lagali nas neki drugi mangupi Embarassed A mi im verovali - zato, treba da plaćamo, bato!!! :wink:
I naravno, CESTITAM "gospodinu premijeru-legalisti", na pravosudnom sistemu, kojim bi se ponosile i druge banana-republike Laughing
Nazad na vrh
Prikaži poruke iz poslednjih:   
Napiši novu temu   Odgovori na poruku    Zamisli Srbiju forum -> Demokratija i Srbija! Sva vremena su GMT + 2 sata
Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4 ... 70, 71, 72  Sledeci
Strana 3 od 72

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu
Zamisli Srbiju topic RSS feed