Zamisli Srbiju forum Zamisli Srbiju
(Zamisli svoj grad)

FAQ - Često Postavljana PitanjaFAQ - Često Postavljana Pitanja   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Korisničke grupeKorisničke grupe   Registruj seRegistruj se 
 ProfilProfil   Proveri privatne porukeProveri privatne poruke   PristupiPristupi 

Inicijative za demokratizaciju Srbije! Posaljite predlog...
Idi na stranu 1, 2, 3 ... 55, 56, 57  Sledeci

Napiši novu temu   Odgovori na poruku    Zamisli Srbiju forum -> Demokratija i Srbija!
Pogledaj prethodnu temu :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
Urednik

Pridružio: 28 Feb 2005

PorukaPoslao: Uto Mar 15, 2005 4:22 am    Naslov: Inicijative za demokratizaciju Srbije! Posaljite predlog... Odgovoriti sa citatom

Logika sile
Privrženi vrednostima savremene civilizacije skloni smo, izgleda, da poreknemo bilo kakvu logiku politici razaranja same civilizacije, jer tamo gde se može nekažnjeno ubijati i pljačkati uzima maha "prirodno stanje".
Kada nije na delu logika kao tvorevina razuma, možda "radi" neki njen surogat, recimo izvesna metoda koju čak i u ludilu zapaža jedan Šekspirov junak, Polonije, posmatrajući Hamletovo ponašanje ("I ako je ovo ludilo, ipak u njemu ima metode", veli Polonije). Stvari su znatno komplikovanije kada je na delu kolektivno a ne individualno ludilo.
U vrtlogu iracionalnosti nisu sasvim skrivene kauzalne veze između različitih postupaka u stvaranju i funkcionisanju ideologije nacionalizma i populizma, o čemu smo objavili obilje analitičkih tekstova. Nisu ostala tajna ni logične veze između takvih ideologija i ratne politike i samog ratovanja, od Slovenije, preko Hrvatske i Bosne i Hercegovine, do Kosova, mada sve to treba još podrobnije istraživati. Uočene su logične veze i između pljačke i zločina, naročito tokom ratova, a daleko manje pre i posle njih. U svemu tome jasno se ocrtava više logika sile negoli sila logike. Ova potonja, očigledno, nije bila delotvorna, čak nije dovoljno poznato ni gde se sve i kako pojavljivala, i dok to ne budemo znali nećemo moći pouzdano da prosudimo zašto nije bila delotvornija, pa ni da li to može biti danas. Baš to nas ovom prilikom najviše zanima.
Snaga logike
Postoje svedočanstva da su u Srbiji otpori Miloševićevom režimu u izvesnom obliku postojali još dok je on bio u usponu (1990-91), da su bili sve jači kada je on bio na vrhuncu moći (1992), da su bili još snažniji kada su stotine hiljada građana mesecima protestovale i zahtevale da žive "kao sav normalan svet" (1996-97), da bi dosegli vrhunac kada je preko dva miliona birača glasalo za opoziciju (DOS). Iz svega toga logično bi sledile inače očekivane promene u znaku uspostavljanja normalne države koja garantuje, pre svega, pravo na život i pravo na imovinu.
Mogućnost takvih promena logično sledi iz još nekih činjenica.
Mnogi građani koji su nekako preživeli minule godine nisu odustali od aspiracija da žive normalno. Mnogi ljudi su uspevali, i pod najgorim okolnostima, i da stiču izvesna sredstva za život ali su bili na razne načine reketirani, pa je razumljivo da bi hteli toga da se ratosiljaju. Nije mali broj ni onih koji su stekli i zamašniju imovinu i imaju interes da je legalizuju, liše je hipoteke ratne pljačke i stave u normalan tržišni promet radi legalnog sticanja profita...
Iz ovih činjenica, barem na prvi pogled, izbija snaga logike koja izvire iz interesa velikog broja ljudi, čak većine državljana, da se uspostavi normalna država...

Rizici stvaralaštva...
Kada saberemo sve koji su se u proteklim godinama borili za promene, logično je pretpostaviti da su one realno moguće. Ali, zna se, promene ne proističu neposredno iz logike čak i kada je ona veoma snažna.
Logika sile, u to su se mnogi uverili, često odnosi prevagu.
Za raskid s logikom sile neophodno je i odlučno i istrajno političko delovanje koje nije svedeno samo na borbu za vlast već obuhvata i proizvodnju političke zajednice. A njen temelj je, kako se to u modernom dobu nebrojeno puta pokazalo, pravo na život i imovinu svakog građanina, a ne privilegija onih koji dominiraju, bilo po nekoj višoj sili ili na osnovu demokratskih izbora. Moguća je, naime, kako pokazuju brojna savremena istraživanja, i demokratija bez slobode da se oblikuje individualni i zajednički život. A baš ta volja za slobodom nije sasvim izvesna ni u minulim otporima starom režimu niti u snažnim težnjama za demokratskim promenama. Bilo bi prosto neverovatno da se ispostavi da prave težnje za slobodom nije ni bilo, i da je ni danas nema... (Nebojsa Popov)

Poslednji put izmenio/la Urednik dana Ned Avg 14, 2005 9:32 pm, izmenio/la ukupno 2 puta
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora
bumerang

Pridružio: 26 Mar 2005

PorukaPoslao: Ned Apr 03, 2005 4:07 pm    Naslov: Demokratija i mi... Odgovoriti sa citatom

Mislim da je trenutno ugrozena demokratija u Srbiji, i ne samo to, vec se potkopavaju njeni temelji postavljeni 5. oktobra. Neophodan je opsti konsenzus demokratskih snaga u nasem drustvu, jer sve ovo ide na ruku radikalima i socijalistima. U tom smislu tumacim poruku Havijera Solane o ulasku demokratske stranke u Vladu Srbije.
Necemo valjda morati ponovo na ulice, ja sam SPREMAN...

Moj predlog je da mi mladi agresivnije nastupamo, jer je trenutno zavladalo mrtvilo. Demokratija se mora cuvati i izgradjivati svuda i na svakom mestu. Internet je OK. ali ne zaboravite da "nasim nacionalistima" tehnika nije jaca strana...
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Marija

Pridružio: 04 Apr 2005

PorukaPoslao: Ned Apr 10, 2005 3:49 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Sita sam konstatacija kako je u Srbiji sve unisteno pocev od prosvete, zdravstva, policije, lokalnih organa, itd. To i vrapci na grani znaju. Medjutim, niko ne kaze kako da to popravimo, jednostavno kako da se borimo protiv toga. Sve se svodi na savet da podnesemo prijavu nadleznim organima, pa to i ptice na grani znaju. Uostalom, nema svrhe podnositi prijavu onome ko je isti kao i onaj koga prijavljujete-to je kadijska pravda. Ja bih zelela da cujem neka moguca resenja, inicijative, konkretne akcije...

PS. Pozdravljam to sto vi, osnivaci ove web prezentacije, i vasi posetioci preduzimate i konstatujete, ali mislim da morate biti mnogo agresivniji, dajte ljudi konkretne predloge, sta da radimo da promenimo ovo drustvo nabolje Idea
Pozdrav.
Nazad na vrh
vizionar

Pridružio: 08 Mar 2005

PorukaPoslao: Uto Apr 12, 2005 8:53 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

SCG dobila Studiju o izvodljivosti, 12. april 2005.
Evropa je odlučila da nas ne ostavi same sebi, i to je dobra vest. Neće nam dozvoliti da budemo "crna rupa".
E, sada nam ta ista Evropa, treba jednostavno, kao i Hrvatskoj sto su uradili, staviti jasno do znanja da bez izrucenja Mladica, suocavanja sa prosloscu, istinskog pomirenja sa susedima...da ne govorim o ostalim preduslovima, nema vajde...
To je u interesu Srbije, jer, meni su vazniji zivoti mladih vojnika, nego interesi krvolocne patriotske mafije, koja ih je ubila na Topcideru.
U interesu nas, gradjana, je da se slucaj Topcider resi, to je i drzavni interes, kako bi se uspostavio legalizam u drzavi, a koji je jedino moguc bez vlade g. Kostunice.

Neka narod bira hoce li u Evropu, ili hoce u provaliju nebeske srpske proslosti.
Birajte Question
Nazad na vrh
serBskiintelektualac

Pridružio: 09 Apr 2005

PorukaPoslao: Uto Apr 12, 2005 9:14 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Svakako uspeh. Nadam se da ce uskoro i vizni rezim biti malo ublazen. Zelim da putujem, zelim da se druzim, zelim da radim i zaradim. Sve to ce biti moguce ukoliko budemo u EU.
Jos samo da stvorimo sliku Evrope u nasem narodu i da mu pokazemo da EU nije bauk vec mogucnost za sve nas
Samo malo da pojasnim zasto nisam euforican od srece Exclamation
Pa zato sto smo ka Evropi krenuli BMW-om, a onda kada su BMW grebali, busili gume, pljuvali.
Razumljivo je to, voli "nas covek" Ladu pa to ti je, ko zna cemu sluze oni svi dugmici u BMW. A u Ladi sve jasno, prosto.
I tako unistise BMW, sedose u Ladu i nekako se dokotrljase do prvog servisa.
E, sad, da li je ovo za euforiju? Pa mozda i jeste, zavisi sta vam je referentna tacka.
Ipak, za mene je nacin kako smo dobili studiju, kao kad na olimpijadi svi aplaudiraju plivacu koji ubedljivo poslednji isplivava, kasneci nekoliko duzina bazena. Ovacije sa tribina.
Samo sto je u nasem slucaju plivac toliko lud da misli da pobedjuje:wink:
arizona

Pridružio: 10 Mar 2005

PorukaPoslao: Sre Apr 13, 2005 12:40 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

vizionar ::
SCG dobila Studiju o izvodljivosti, 12. april 2005.
Evropa je odlučila da nas ne ostavi same sebi, i to je dobra vest. Neće nam dozvoliti da budemo "crna rupa".
E, sada nam ta ista Evropa, treba jednostavno, kao i Hrvatskoj sto su uradili, staviti jasno do znanja da bez izrucenja Mladica, suocavanja sa prosloscu, istinskog pomirenja sa susedima...da ne govorim o ostalim preduslovima, nema vajde...
Birajte Question

Dobili smo šansu. Evropa je odškrinula vrata geta u kome smo, našom krivicom, dugo bili zatvoreni. Pozitivnom studijom o izvodljivosti u Strazburu je definitivno upaljeno zeleno svetlo na semaforu pred kojim smo godinama stajali, čekajući uključenje na evropsku magistralu.
Na nama je da uspešno startujemo i brzo dostignemo, pa i prestignemo, komšije.
Uslove koji će nam se postaviti za dalju integraciju, nikako ne možemo i ne smemo shvatiti kao nepotrebne i nezaslužene prepreke. Optuženi za ratne zločine moraju svoju istinu braniti na sudu. Zarad nase buducnosti. Reforme koje nas očekuju, pre zaključenja sporazuma o asocijaciji i stabilizaciji sa EU, ma koliko za neke bolne bile, jedini su način za uspešno izvlačenje iz blata u kome smo tavorili.
Da bismo što pre uspešno okončali put na koji smo juče stupili, neophodan je konsenzus o evropskoj perspektivi zemlje.
Naši političari moraju se na tom putu uzdići iznad ličnih i stranačkih sujeta. Njima, tako omiljena podmetanja, minimiziranja i nipodaštavanja uspeha suparnika moraju staviti u drugi plan Exclamation Moramo biti optimisti Laughing
Nazad na vrh
rambo

Pridružio: 16 Mar 2005

PorukaPoslao: Sre Apr 13, 2005 5:53 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Studija je svakako lepa vest, ali nikako ne treba podleći euforiji i samohvali. Ovo je tek onaj prvi malecni koračić na dugom, dugom putovanju ka Evropi.
Ostaje nam da napravimo još mnoooogo takvih koraka. Da li će to biti sitno cupkanje i pomeranje santimetar po santimetar ili ćemo odlučno zakoračiti i trkom krenuti u Evropu, zavisi samo od nas Idea
Pravila za ulazak u Evro-klub su dobro poznata, a princip je "uzmi ili ostavi". Ništa od "Evropa mora da nas razume", ništa od "moramo da očuvamo naše dostojanstvo", ništa od "naša junačka tradicija" i ostale ispraznosti, s kojima se tako rado zamajavamo i ispiramo usta :wink:
Evropa podrazumeva pre svega promenu načina razmišljanja i sistema vrednosti.
To naravno podrazumeva zestok rad, pre svega vlasti, kako zakonodavne tako i izvrsne. Bez osvrtanja u nazad, i odlucnim slamanjem svih vrsta otpora kretanju u napred.
Mnoga nezadovoljstva ce biti ogromna a vlast mora biti spremna na promenu cak i kada generalno dobro radi Exclamation
" Ako znamo da smo za druge demoni zbog toga sto smo bili u svakom problemu, ako znamo da smo paradigma svakog zla u Srbiji, onda treba da shvatimo da nas cekaju kako bi nas unistili u prvom trenutku nase slabosti. I nemoj da mi govoris da to razumes. Pokazi. Nemoj da cutis kada lazu o tebi. Reci ne! Sto puta. Kad god otvore usta. Pogledaj sta su od mene napravili." Zoran Djindjic
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora
Try

Pridružio: 16 Apr 2005

PorukaPoslao: Sub Apr 16, 2005 4:12 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

zna se ko je gazda u ovoj drzavi Exclamation a bez gazda ni jedna vlada ne moze opstati, i ni jedan zlocinac ne moze otici u Hag Shocked Stvari su vracene na svoje mesto Idea
A vlada Question i ova vlada ce sutra morati da objasnjava gazdama... kako su generali isli u Hag... zasto su ih ubedjivali ti koji su ih ubedjivali... zasto je vlada saradjivala sa svima sa kojima je saradjivala, kada su oni... Question
Da, imace vlada mnogo sta da objasnjava, cak mnogo vise, nego bilo koja pre njih Exclamation
A gazde ce ostati u zasticenoj sivoj zoni, da sacekaju novu vladu, i da ih, po ko zna koji put, uce kako se drzava vodi na patriotski nacin Shocked

Jedino resenje je Exclamation
UNISTIMO gazde i njihove sadasnje, i buduce vazale Idea

6. oktobar nam ne gine :wink:
Nazad na vrh
bik

Pridružio: 26 Feb 2005

PorukaPoslao: Ned Apr 17, 2005 3:00 am    Naslov: Vrati se druze Tito! Odgovoriti sa citatom

Dragi druze Tito,
vrati se Exclamation Sve ti je oprosteno :wink:

Dok si bio ziv, shvatio sam da nije bas sve tako... Rolling Eyes

Ali, kad su ove budale (zli, lukavi i podli) dosli Evil or Very Mad
shvatio sam koliko si ti znacio Idea

Pogledaj sta je radio milosevic, seselj, tudjman...Twisted Evil
Pogledaj sta nam, u Srbiji, danas rade kostunica, labus, velja, nikolic…:evil:

Kad si umro, nisam plakao Embarassed
A, da sam znao, kako ce biti Question Plakao bih... Crying or Very sad

Vrati se druze Tito Idea

jeca

Pridružio: 11 Apr 2005

PorukaPoslao: Sre Apr 20, 2005 12:08 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Svi znamo ko su radikali- dalo se osetiti, ne povratilo se Twisted Evil
Svi znamo ko je dss, dalo se videti , nije se dalo osetiti posto nista nisu ni uradili, samo su na svakom polju negirali uradjeno Embarassed
Sto se tice ds-a, Djindjic je bio jedan, takav se vise nece roditi, bar ne na ovom podrucju, od svih postojecih Tadic je ipak najvise Djindjic Very Happy
Nazad na vrh
avanti populo

Pridružio: 20 Apr 2005

PorukaPoslao: Sre Apr 20, 2005 8:42 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Kriva Palanka -- Više od 300 Makedonaca u sredu kreće iz Krive Palanke prema Beogradu i Kući cveća, gde nameravaju da stignu 4. maja.
Članovi Udruženja poštovalaca lika i dela Josipa Broza Tita iz Makedonije će peške preći put dug 473 kilometra da bi obišli Kuću cveća i tako obeležili 25 godina od Titove smrti. Put od Krive Palanke do Beograda, predviđaju u Udruženju, trajaće 14 dana.

Niste sami, ima nas jos. Ideal bratstva nije umro i nestao sa ovih prostora. Nisu nas mogli unistiti ratovi i bujanje nacionalizma.
Pogledajte EU. Zar nije zasnovana na istoj ideji bratstva i ravnopravnosti kao i nekadasnja SFRJ.
Srećno vam putovanje, braćo Makedonci! Nadam se da će vas usput, kao u dobra stara vremena bratstva i jedinstva, dočekivati igrom, pesmom, hlebom, i solju.
Smrt fašizmu - sloboda narodu!
Nazad na vrh
kantarion

Pridružio: 10 Apr 2005

PorukaPoslao: Sre Apr 20, 2005 8:49 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Broj zvanicnih delegacija na Titovoj sahrani je bio veci nego na Papinoj. Sta o njemu misli istorija i civilizovan svet zna se veoma dobro.
Onim koji i danas pokusavaju da blate Tita mogu samo da porucim poslovicu: "mrtvog lava dzukele vuku za rep, ali mrtav lav je uvek lav, a dzukela ostaje uvek dzukela".
A za izbor da je klanje bolje od reformi i ujedinjene Evrope - za to nam nije Tito kriv.
Nazad na vrh
Lights

Pridružio: 20 Apr 2005

PorukaPoslao: Čet Apr 21, 2005 3:25 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

avanti populo ::
Kriva Palanka -- Više od 300 Makedonaca u sredu kreće iz Krive Palanke prema Beogradu i Kući cveća, gde nameravaju da stignu 4. maja.
Članovi Udruženja poštovalaca lika i dela Josipa Broza Tita iz Makedonije će peške preći put dug 473 kilometra da bi obišli Kuću cveća i tako obeležili 25 godina od Titove smrti. Put od Krive Palanke do Beograda, predviđaju u Udruženju, trajaće 14 dana.

Niste sami, ima nas jos. Ideal bratstva nije umro i nestao sa ovih prostora. Nisu nas mogli unistiti ratovi i bujanje nacionalizma.
Pogledajte EU. Zar nije zasnovana na istoj ideji bratstva i ravnopravnosti kao i nekadasnja SFRJ.
Srećno vam putovanje, braćo Makedonci! Nadam se da će vas usput, kao u dobra stara vremena bratstva i jedinstva, dočekivati igrom, pesmom, hlebom, i solju.
Smrt fašizmu - sloboda narodu!

Zdravo drugovi,
zar je moguce da postoje jos normalni ljudi, nadam se mladji, kao sto smo mi Question
pun mi je klinac ovih nacionalno opredeljenih fanaticara, koji su celu yugu s*ebali ...
sada kad su videli sta su napravili, sad im ne odgovara ni ovako kako je Question
ja im mogu samo reci, neka je ovako :x
mozda je trebalo i ovako, da se ljudi opamete (ako su se uopste opametili) Question
demokratija da, ali ne po cenu zlocina, mrznje, krvoprolica, siromastva... da li postoji pravda ?
i da li ce moci svi narodi bivse jugoslavije ikada na miru ziveti ?

tu se samo moze jedno reci Idea
druze tito mi ti se kunemo, da sa tvoga pute ne skrenemo Laughing
smrt fasizmu, sloboda narodu Exclamation
Back in black

Pridružio: 24 Apr 2005

PorukaPoslao: Ned Apr 24, 2005 3:24 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Posle petnaest godina ja jos uvek, ne mogu sa svojom sramotom da se izborim... da sam ispao budala. Ja majci i rodbini mogu da slozim neku pricu, ali sebe ne mogu da prevarim, sto sam ispao budala posle 15 godina iluzije.
To mi je najgore, taj teret sramote, jer sam ispao glup. Svi moji ortaci su kretali u privatni biznis. Moj rodjeni kum kaze: "Pusti politiku, bre, covece, ajde u biznis." Trebalo je '91. da se uclanim u SPS, ili '94., u jul, da se ogrebem, i da odmah imam pozicije, slepercic, lokal.
Sta mi je sve to trebalo punih petnaest godina, da bih danas gledao Karica, koji se ne skida sa televizije.
Da svakodnevno gledam Dinkica, Stojkovica, Jocica, Bakareca, Vucelu, Dacica...
pa oni se ne skidaju sa televizije. To je kao kada bi vozac Gradskog saobracajnog, izasao na televiziji pa kaze: "Jao, znate kakva je guzva bila, pa ja povucem rucnu kocnicu, pa na semaforu jao, a ja ga ne zgazim, nego pustim coveka da prodje." Pa, covece, ti primas platu za to sto (ne)radis! Sta mi svake veceri solis pamet... Cime se oni hvale Question

Sto se tice Haskog tribunala, dan pre potpisivanja Kumanovskog sporazuma, poginuo je moj zet, rezervista, na Kosovu, u Djakovici.
Svi u mojoj familiji hoce Milosevica da vide mrtvog. Oni ne zele da ga gledaju na sudjenju u Haskom tribunalu, gde nas pravi budalama, i nas i zrtve, oni hoce da ga vide na Terazijama, obesenog... Evil or Very Mad

A moja strina, iz Jugopetrola, koja nije smela da se pozdravi sa mnom, direktorka koja je imala od 365 dana, od toga 215 sluzbenih putovanja, ona dodje i prica mi o Kostunici. Ja ga pljujem, kilavka, licemera, vraca nas 15 godina unazad. A strina kaze: " Sta Kostunica, pa ti si sitna dusa, nije ti valjao Milosevic, sad ti ni Kostunica ne valja. Tebi niko ne valja."

Covek moze da izdrzi sve, ali moras da imas satisfakciju. Ja cu da radim za malu platu, ali ukoliko je 1.000 milosevicevih bogatasa u zatvoru.
E sad, kako da niko od njih nije zaglavio zatvor, ti lopovi, kako Question

Kako sada da dobijes sengensku vizu? Kako sada da odes sa tom pricom o politickom azilu? Reci ce: "Eto ti demokratija, bezi bre, kakav politicki azil!" Znaci vise ne mogu ni tu varijantu. Kada bih ja tu svoju krivicu za ovih petnaest godina, sa sobom raspravio, ja bih znao sta da radim.
Meni je najveci problem, kako to sebi da objasnim. Treba da zivim sa tom sramotom sto sam ispadao budala petnaest godina.

Ortaci moji se obogatili, a ja sam bio i ostao budala. Pa kako to sebi da priznam? Znate sta je najgore, ove nase devojcice, one ne kazu za njih da su lopovi, nego oni voze kolica, oni su za njih biznismeni, i setaju te lepe devojke. Ona ce da me saslusa pola sata, jer je zanimljiva ta prica, a posle ce da kaze: "Koliko pica? Jedno pice, sta, nemas za dva pica?!" Sponzoruse, fakultetski obrazovane devojke. Petnaest godina srozavanja morala. Pa za petnaest godina i fakultetski obrazovane, koje imaju nesto u glavi, neke obzire, pa i one su pukle, samo lova...
Koje su moje sanse, u poredjenju s onim ko ima BMW, lepa odela, firmu... Sta ces ti, ko si ti!
Sretnem ortaka, koji je, kao i ja, svih ovih 15 godina bio budala, i pitam ga: "Sta ti mislis, da li cemo ove lopove ikada da vidimo u zatvoru?"
On kaze: "Tesko." Kada to moj ortak kaze...

Cujem ministre koji tupe: "Privatizacija ce biti ako pustimo javna preduzeca do kraja godine." Pa kako da ojacaju. Pa ona da mogu da ojacaju, ne bi propala. Oni nemaju petlju da krenu u pravu privatizaciju.

Devedeset posto pametnih, mladih ljudi ovako razmislja.
Ali kako ti sada da izvedes taj narod ponovo na ulice kada je on ispao magarac. Taj narod je ispao magarac '91., pa '97, sto je setao, pa oktobra 2000.
Kako onda demokratizovati Srbiju Question
Nazad na vrh
Moon & Sun

Pridružio: 26 Apr 2005

PorukaPoslao: Sre Apr 27, 2005 4:00 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

"Zato mi ne moramo da cekamo da se nacini ustavni okvir za SCG, nego moramo da napravimo instituciju države u Srbiji" (Vesna Pesic)

Gledao sam tribinu "Centra za antiratnu akciju", u kome su Vesna, G. Petrovic i dr., rekli golu istinu.
Mi smo se borili da skinemo Slobu, da bi nam sada Bulatovic i ostala kostunjava bratija-pravila cirkus u drzavi. Svi su oni profitirali na nasim ledjima. Iza svakog od njih stoji bar po dve-tri afere, koje cak i ne demantuju (bas ih briga).
Istrosila se narodna energija, ljudi su nepoverljivi, zbunjeni, izgubljeni-ne znaju ko ovde za koga radi. RTS odradjuje svoj deo "posla", imaju oni tamo svog coveka. Svi siti, svi zadovoljni Very Happy
SMUCILO MI SE :x
Nazad na vrh
Prikaži poruke iz poslednjih:   
Napiši novu temu   Odgovori na poruku    Zamisli Srbiju forum -> Demokratija i Srbija! Sva vremena su GMT + 2 sata
Idi na stranu 1, 2, 3 ... 55, 56, 57  Sledeci
Strana 1 od 57

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu
Zamisli Srbiju topic RSS feed