Zamisli Srbiju forum Zamisli Srbiju
(Zamisli svoj grad)

FAQ - Često Postavljana PitanjaFAQ - Često Postavljana Pitanja   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Korisničke grupeKorisničke grupe   Registruj seRegistruj se 
 ProfilProfil   Proveri privatne porukeProveri privatne poruke   PristupiPristupi 

Problemi mladih, predlozi, aktivnosti...Posaljite komentar!
Idi na stranu 1, 2, 3 ... 44, 45, 46  Sledeci

Napiši novu temu   Odgovori na poruku    Zamisli Srbiju forum -> Mladi- problemi, inicijative, angažovanje...!
Pogledaj prethodnu temu :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
Moderator I

Pridružio: 28 Feb 2005

PorukaPoslao: Pon Feb 28, 2005 4:12 pm    Naslov: Problemi mladih, predlozi, aktivnosti...Posaljite komentar! Odgovoriti sa citatom

Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
lud i brz

PorukaPoslao: Pon Feb 28, 2005 10:53 pm    Naslov: omladinci Odgovoriti sa citatom

omladina umesto da radi po ceo dan spava....da mi je vlast na bar 2 sata..pokazao bih ima ja kako se nekad radilo.......:)

problem je stvarno ozbiljan.......sto je najgore on je u principu nevidljiv....... cela zemlja je u problemima, svi imaju male plate,i tako to....ali dugorocno gledano drzava ce, osetiti problem zbog nebrige i zapostavljanja mladih za par godina.....to je kao post ratni sindrom.....proradi tek za 2-3 godine......generalno generacije od 72.-pa dalje do najmladjih su najvece zrtve svih desavanja ovih godina.....
gubljenje pravih vrednosti, apatija, drastican pad kvaliteta obrazovanja..
...pa do najgorih trauma ratnih desavanja.....jer to su generacije koje su bile mobilisane(uglavnom prisilno), i slate u rat koji `nismo vodili`(sto je veoma vazno, jer kad imas 20-tak god. i nadjes se u situaciji kada vodis tudji rat,..a razlog neznas...)
i sada trebas normalno da zivis, da radis(a posao nemas,ili je lose placen,....), da formiras porodicu,.....a pomoci realne u vidu nekih stimulacija od drzave, ne da nemas..........ne da nije lako ......
a sa druge strane zapadne i mnogo razvijenije i stabilnije zemlje, i te kako brinu o potrebama mladih,i stimulisu ih na razne nacine....iako mozda vec imaju i dobro placene poslove,i slicno.....
mozda bi mogli da zapocnemo polemiku na forumu o nekim modelima za aktivno angazovanje mladih u resavanju tekucih problema...i za intenzivnijih angazovanjem u politici...zasto da ne.....jer posle 5.10.2000. i ogromne uloge u smeni rezima, mladi ljudi su sklonjeni u stranu(cast izuzecima), jer bi verovatno predstavljali samo smetnju, novoj politickoj eliti....
...ovo je samo predlog.....ako ima zainteresovanih ......
pozdrav...
Nazad na vrh
SUPER HIK

Pridružio: 02 Mar 2005

PorukaPoslao: Sre Mar 02, 2005 7:36 am    Naslov: HUMANITARNA AKCIJA Odgovoriti sa citatom

Samo kukata, ili tupite. Pridruzite mi se u humanitarnoj akciji "POMOZIMO BOGATE, KRADIMO OD SIROTINJE"
To je pravi nacin da se aktivno ukljucite u drustveno-politicki zivot, i budete korisni gradjani ovog demokratskog drustva.
U to ime ZIVELI! :wink: HIK
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora
hossenfefer

Pridružio: 02 Mar 2005

PorukaPoslao: Sre Mar 02, 2005 9:18 pm    Naslov: MLADI U BEZNAĐU Odgovoriti sa citatom

Ko je stvarno kriv za to što se dešava sa decom rođenom u vreme raspada nekadašnje države "bratstva i jedinstva", koja su odrastala pod sankcijama, u eri hiperinflacije i ratnim okolnostima? Ne mogu se zaboraviti ni bombe Nato alijanse koja je granatiranjem htela da spreči humanitarnu katastrofu?" Ta "deca rata" bila su svedoci sunovrata vrednosnog sistema i morala, koje su svesrdno pothranjivale televizije kič emisijama i šund programima. Šta su im odrasli nudili, jeftin i vulgaran obrazac iz TV sapunica i holivudskih limunada! Na prvi pogled, njihova životna filozofija mogla bi da se svede na formulu goli pupak, lep provod bez mnogo rada i udri brigu na veselje! Exclamation
Nazad na vrh
Boka

Pridružio: 03 Mar 2005

PorukaPoslao: Čet Mar 03, 2005 5:33 am    Naslov: STA JE SA MLADIMA U SRBIJI? Odgovoriti sa citatom

Strategija koja je preneta na pocetku ove diskusije, zapoceta je u toku mandata Zorana Djindjica. Nazalost, nakon njegovog ubistva, nista konkretnije na njoj nije radjeno. Ostale su samo konstatacije navedene u tom programu (iz 2002. i nesto iz 2003.). Od ove vlasti (crno-crvene-i nesto plave) zaista ne ocekujem nista konkretno sto bi uticalo na resavanje mase problema sa kojima se mladi ljudi suocavaju. Pod DOS-ovskom vladom imala sam barem neku nadu (jer su nam je kroz neke aktivnosti konkretno pruzali, kao sto je bila kampanja "Srbija na dobrom putu", reforma obrazovanja, pocetak rada na Strategiji za mlade..). Od ove garniture kreatura (kvazi experata, Milosevicevih kadrova, laznih legalista i inih) mogu samo ocekivati da nas vrate na pocetak devedesetih, a mozda su u stanju i da nas vrate i u 19. vek (kao sto je pokusala bivsa ministarka obrazovanja, Colicka :x
Nazad na vrh
Darvin

Pridružio: 03 Mar 2005

PorukaPoslao: Čet Mar 03, 2005 6:13 am    Naslov: povratak u srbiju Odgovoriti sa citatom

ne brinite nista...opet sam u srbiji... da vas proucavam...ne mogu nikako da zavrsim teoriju evolucije, brate, stalno me prekidate...i sto me najvise muci, stavljate me u dilemu (sto se tice homo sapiensa) Very Happy
Nazad na vrh
alex

PorukaPoslao: Sub Mar 05, 2005 2:14 am    Naslov: Kako ostati normalan? Odgovoriti sa citatom

Današnja priča o mladima je banalna, nije komplikovana, niti nova, samo je nepotrebno produžena, jer političari namerno odugovlače sa reformama i obavezama koje moraju da ispune prema međunarodnoj zajednici.
- Kako mladi doživljavaju društvo u kome žive? Oni koji ovde odrastaju misle da je ovo doba "slobodnog preduzetništva za ludake". Oko sebe svuda vide devijantna ponašanja. Sudi se okrivljenima za ubistvo premijera, a neko se sa tim zavitlava, štite se kriminalci... Kad je meni, sa 30 godina, teško da ostanem normalan, kako je tek mladjima? Nemaju ni elementarne uslove da žive normalno, ne mogu da se uhvate ni za šta, a da to ne bude iz repertoara polu sveta. Taj primitivizam je nabujao i preti da nas skroz preplavi.
:x
Nazad na vrh
ANNY

Pridružio: 08 Mar 2005

PorukaPoslao: Pet Mar 11, 2005 1:04 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Tuzno i zalosno :(
Kako ostati normalan u Srbiji Question
Moj recept Idea
Dobro organizovati sopstveno vreme/zivot. Ne citati novine i ne gledati televiziju. Razmislite sta vas cini srecnim, u cemu uzivate i sta vas ispunjava, jer nekada bas za stvari za koje mislimo da nas ispunjavaju , te stvari nas u stvari frustriraju.
Pozdrav svim clanovima.
Nazad na vrh
anastasia

PorukaPoslao: Pet Mar 11, 2005 1:06 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

kako ostati normalan u srbiji?!
Čekaj, pa valjda je normalno biti nenormalan u Srbiji, a nije normalno biti normalan i onda... čekaj, 'aj'mo ispočetka...
Pesimisti u Srbiji kažu da ne može biti gore, a optimisti da može biti i gore... pa sad ko je tu stvarno optimista a ko pesimista?
Ako nemate smisla za crni humor... na sopstveni račun... propadate brže Exclamation
Nazad na vrh
kolubarac

Pridružio: 13 Mar 2005

PorukaPoslao: Ned Mar 13, 2005 4:35 am    Naslov: Normalan zivit u srbiji Odgovoriti sa citatom

Imao sam srecu :? da budem klinac, kada su cepali zemlju, uzimali dusu narodu... i ubijali sve ono sto je bar i malo licilo na normalno i Svetsko...
i dalje sam klinac, samo klinac sa 27 godina, i dalje zivim sa roditeljima, nemam auto (vozam bike), umesto studiranja moram da sljakam...ali i dalje nemam para...
Zivim pravim "klinackim" zivotom Very Happy
p.s. kako mi je krenulo, mozda sakupim nesto love za letovanje (u Sutomoru), 2014. Idea
Nazad na vrh
Angelina Jolie

PorukaPoslao: Uto Mar 15, 2005 6:15 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Nije najcrnje to sto se trenutno u Srbiji lose zivi , vec sto se ne vidi kada ce u Srbiji poceti da se zivi bolje ! Za godinu dana , dve , pet , deset ?! Ne zna se !!!
Ovo poslanicko povecanje plata je takodje doprinelo povecanju apatije u narodu : ne zato sto poslanici primaju veliku platu a obicni trudbenici malu , vec sto su tim svojim cinom , politicari u ovoj zemlji dali jasan signal da se u Srbiji i u godinama koje slede nece moci normalno ziveti , napredovati u karijeri ... u zavisnosti od kvaliteta i rezultata svog rada !!! Jedini kriterijum bice kojem klanu pripadas !
Nazad na vrh
Ceca

Pridružio: 05 Mar 2005

PorukaPoslao: Uto Mar 15, 2005 6:30 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Univerzalan savet je: trudite se da naucite sto vise i ne libite se nikakvog posla. Ako vec nemate posla, potrudite se da radite nesto korisno, radite na sebi i zbog sebe. Ako to sto radite, jos neko moze i da vidi (a kada je u pitanju ecenje jezika, komuterski programi...a to je vrlo lako postici), gledajte da to sto vise primet. Ljudi su zainteresovani da vas zaposle, samo ako znaju da umete da radite ono sto njima treba, i to onoliko kvalitetno, koliko oni procene. Da bi ste nekome pokazali sta znate, potrebne su vam reference, to jest rezultati vaseg znanja i vaseg rada. Bez toga, slabo da cete bilo gde proci i zato iskorisitite vreme dok ste bez posla, i ne znate sta cete sa sobom - ucite, radite i pravite sebi dobre reference Very Happy
Nazad na vrh
nexy

Pridružio: 16 Mar 2005

PorukaPoslao: Čet Mar 17, 2005 8:13 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

ma o cemu mi pricamo. kakva buducnost? pa da li vidite sta se desava medju mladima...danas je preminuo decak koji je povredjen kod svoje skole, od strane svojih vrsnjaka! strasno...i sta jos treba da se desi da bi ovo drustvo shvatilo da je bolesno i da mu treba hitna terapija?
...da smo mi neka zemlja-kao sto nismo, i da smo neki narod-kao sto nismo, vec danas bi se zatrazila odgovornost ministra za obrazovanje, a u isto vreme bi se organizovao i protest roditelja i ucenika, trazila bi se zastita dece i omladine...zaista jezivo Shocked
rim

Pridružio: 18 Mar 2005

PorukaPoslao: Pet Mar 18, 2005 4:36 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

NEXY ::
ma o cemu mi pricamo. kakva buducnost? pa da li vidite sta se desava medju mladima...danas je preminuo decak koji je povredjen kod svoje skole, od strane svojih vrsnjaka! strasno...i sta jos treba da se desi da bi ovo drustvo shvatilo da je bolesno i da mu treba hitna terapija?
...da smo mi neka zemlja-kao sto nismo, i da smo neki narod-kao sto nismo, vec danas bi se zatrazila odgovornost ministra za obrazovanje, a u isto vreme bi se organizovao i protest roditelja i ucenika, trazila bi se zastita dece i omladine...zaista jezivo Shocked

Glavni problem je stanje u društvu, gde su mladima idoli ljudi poput Legije, Arkana, Bagzija i slični, koji samim svojim stilom propagiraju nasilje i oblik života "živi brzo, umri mlad, budi lep leš".
Živimo u vremenu u kome mladi ljudi do punoletstva samo na TV vide oko 50.000. ubistava (a možda i više, statistike su rađene pre nekih desetak godina), a da ne pominjemo agresivne video-igre, u kojima je dete sam akter takvog čina, tako da smrt i ubistvo čoveka za njega vremenom postaje normalna okolnost.
Sve više dobijam želju da moja buduća porodica i deca ne odrastaju ovde...
Nazad na vrh
kacamak

PorukaPoslao: Pet Mar 18, 2005 3:56 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

"Kovačević je preminuo u četvrtak u 10.40 sati. U saopštenju Ministarstva zdravlja navodi se da je dečak preminuo uprkos intenzivnim merama reanimacije koje su preduzeli lekari Urgentnog centra Kliničkog centra Srbije."
Arrow
Mi smo i pre 15 godina bili divlji, ali smo definitivno sad izgubili kompas. Prepuni agresije, mrznje, nezadovoljstva, svih mogucih negativnih emocija.
Kad se i desi nesto lepo, obicno to u novinama prodje krajnje nezapazeno, ako to nekom ispricas, najcesci komentar koji ces cuti je..* ma dobro, ali zamisli ovo...* pa onda opet neka sokantna vest.

Ne umemo da shvatimo tudju nesrecu i bol, izgubili smo se u sopstvenoj sebicnosti i grubosti.
Nazad na vrh
Prikaži poruke iz poslednjih:   
Napiši novu temu   Odgovori na poruku    Zamisli Srbiju forum -> Mladi- problemi, inicijative, angažovanje...! Sva vremena su GMT + 2 sata
Idi na stranu 1, 2, 3 ... 44, 45, 46  Sledeci
Strana 1 od 46

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu
Zamisli Srbiju topic RSS feed