Zamisli Srbiju forum Zamisli Srbiju
(Zamisli svoj grad)

FAQ - Često Postavljana PitanjaFAQ - Često Postavljana Pitanja   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Korisničke grupeKorisničke grupe   Registruj seRegistruj se 
 ProfilProfil   Proveri privatne porukeProveri privatne poruke   PristupiPristupi 

Petar Lukovic: Srbija u tragovima - Vas komentar!
Idi na stranu 1, 2, 3  Sledeci

Napiši novu temu   Odgovori na poruku    Zamisli Srbiju forum -> Blogovi- Arhiva- 2005.
Pogledaj prethodnu temu :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
Pilot

Pridružio: 16 Apr 2005

PorukaPoslao: Sre Apr 20, 2005 3:23 am    Naslov: Petar Lukovic: Srbija u tragovima - Vas komentar! Odgovoriti sa citatom

Kad ovih dana, nakon svega, desetak godina posle ex-yu-ratova, čujem podatak da se jedva pedesetak odsto ispitanika «kao kroz maglu» seća da se «nešto dešavalo» oko Sarajeva (eufemizam za bombardovanje) i da je sve manje onih koji pamte nekakve ratne zločine – a da ne govorim da ogroman broj onih koji nešto pamti istovremeno ne veruje da su se zločini stvarno desili... onda je razmišljanje o normalnoj Srbiji jednako kvadraturi kruga, na ivici teoretske šanse da vas usred mog rodnog Kraljeva udari meteorit optočen dijamantima!

Pero, CARE Laughing
ipak si mi dao nadu Exclamation
od veceras, pa do ispunjenja virtuelnog sna (normalne srbije)...
odlucio sam Idea sanjacu samo meteorit sa dijamantima Laughing
uveren sam, ukoliko sanjam taj meteorit, ujutru ce mi biti bolje, pa, makar meteor, bio i razoran Crying or Very sad...
od, vec godinama, kosmarnih snova u kojima su likovi poput milosevica, kostunjicavog, nikolica, dacica, velje kapitalca, mladica, legije... i hiljada slicnih *mradova, ne moze mi pomoci ni psihijatar, niti sedativi :wink:

hvala ti na ideji Laughing
tvoj kraljevcanin Very Happy
Black Star

Pridružio: 20 Apr 2005

PorukaPoslao: Sre Apr 20, 2005 3:53 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Ovaj tekst sam imao mogucnosti da procitam na www.sarajevo-x.com i moram vam priznati da mi se opet probudila nada. Very Happy Very Happy
U nekoliko navrata sam pokusavao sam da razgovaram na forumima sa ljudima iz republike srpske. Na veliku zalost nisam dobijao nikakvih pozitivnih reakcija, naprotiv u vecini slucajeva sam bio pojedinac i covjek koji izdaje srpski narod jer jednostavno nismo razmisljali isto.
Oni jednostavno jos uvjek ne zele da pogledaju istini u oci, kriju se iza mitova i masu ciframa pobijenih srba unazad pet vijekova.

Zelim vam puno uspjeha u buducem radu.
Veliki pozdrav iz prkosne i namucene Bosne i Hercegovine!!!
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
arizona

Pridružio: 10 Mar 2005

PorukaPoslao: Sre Apr 20, 2005 4:22 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Black Star ::
Ovaj tekst sam imao mogucnosti da procitam na www.sarajevo-x.com i moram vam priznati da mi se opet probudila nada. Very Happy Very Happy
U nekoliko navrata sam pokusavao sam da razgovaram na forumima sa ljudima iz republike srpske. Na veliku zalost nisam dobijao nikakvih pozitivnih reakcija, naprotiv u vecini slucajeva sam bio pojedinac i covjek koji izdaje srpski narod jer jednostavno nismo razmisljali isto.
Oni jednostavno jos uvjek ne zele da pogledaju istini u oci, kriju se iza mitova i masu ciframa pobijenih srba unazad pet vijekova.

Zelim vam puno uspjeha u buducem radu.
Veliki pozdrav iz prkosne i namucene Bosne i Hercegovine!!!

Dragi moj prijatelju iz Bosne i Hercegovine,
Lukovicev text je zaista izvanredan... preslikava stanje drustva u srbiji, i nas prijatelj pera lukovic ga je napisao za ovu prezentaciju, a mi smo ga distribuirali sarajevskom forumu...
nazalost, kao i republici srpskoj, i u srbiji ima nesluceno mnogo kretena, koji nisu, i ne zele da se suoce sa istinom...
a bez suocavanja sa zlocinima pocinjenim u protekloj deceniji "u ime serbskih nacionalnih interesa", nikada nece biti ni pomirenja na prostoru balkana...
nazalost "zavera cutanja", o zlocinima pocinjenim na prostoru BIH, Hrvatske, Kosovu...od strane srpskih zlocinaca, vremenom je, u srbiji prerasla u "zlocin cutanja"...a koji ni sadasnja politicka elita u srbiji, ne zeli da prizna Evil or Very Mad
ova prezentacija je samo "mali korak", da mi, mladi, pokusamo da upoznamo nasu generaciju u srbiji, o neophodnosti suocavanja sa prosloscu, u ime svih zrtava...
a i da nam se takvi zlocini ne bi ponovili za par decenija (kao sto je tradicija na balkanu)Idea

Istorija Balkana je oduvek bila najbolja uciteljjica, ali nikada nije imala dobre ucenike Exclamation
Nazad na vrh
SCORPIO

Pridružio: 17 Mar 2005

PorukaPoslao: Sre Apr 20, 2005 4:43 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Iako zivim u "Kostunjavoj" Srbiji, nisam od onih "supljoglavih" koji ne zele da istini pogledaju u oci... Shocked
Zlocini su se vrsili u ime "srpskih" nacionalnih interesa, ali se bojim da ce se i dalje vrsiti, ako nesto ne preduzmemo... :o
Vecina ljudi usko gleda na pojam zlocina, poistovecujuci ga sa ubistvom... Evil or Very Mad
Naprotiv, zlocin je: kada nekoga oslobodite zato sto Vam je prijatelj, kocite reforme u celom drustvu u ime legalizma, ne rasvetljavate najteze zlocine pripadnika pojedinih sluzbi, kazete da Vam je Hag poslednja rupa na svirali, od poraza napravite pobedu, postavite za ministre ljude sa kriminalnom biografijom... Twisted Evil
U potpunosti se slazem sa stavovima Pere Lukovica- nije jedini kome je "prekipelo"... Embarassed
Pozivam sve mlade iz biv. Jugoslovenskih republika da zajednicki raskrinkamo ljude koji seju seme zla i razdora, medju svima nama...
POZDRAV Exclamation
Nazad na vrh
internacional

Pridružio: 21 Apr 2005

PorukaPoslao: Čet Apr 21, 2005 7:25 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Gospodine Lukovicu,
Zivim tamo gde vi tezite da dodjete, a takav recnik kojim vi pisete je ovde nepristojan Exclamation
Mozda bi bilo dobro da pocnete po onoj "Ako zelis da promenis svet, prvo promeni sebe" Idea
Srdacan pozdrav iz EU :wink:

Ima nade!

Pridružio: 21 Apr 2005

PorukaPoslao: Čet Apr 21, 2005 7:45 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Jedan od najboljih tekstova, koje sam u poslednje vreme čitao Exclamation
Ispunjava me verom, da u Srbiji, izgleda, ipak ima pametnih ljudi Exclamation
Samo šteta, što ih je tako malo Rolling Eyes
Nazad na vrh
lud i brz

Pridružio: 28 Feb 2005

PorukaPoslao: Pet Apr 22, 2005 1:03 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Uvek je osvezenje, narocito mentalno, citati Lukovica.
Ali, kako da nateramo one, kojima je ovaj tekst namenjen (a to je, ogromna vecina gradjana srbije), da ga procitaju Question
Obavezna literatura Idea
Edukovao bih Perom Lukovicem, ovu nasu vajnu srbadiju Idea
Bio bi bre kao Branko kockica :wink:
Pa to je resenje za brzi ulazak u Evropu Exclamation
Reanimiranje ispranih mozgova, obavezujucim citanjem textova, bolje reci analiza) Petra Lukovica :wink:

lebadzija

Pridružio: 29 Mar 2005

PorukaPoslao: Pet Apr 22, 2005 11:03 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Mogu samo da kazem odlicno Exclamation
Sad mi je mnogo lakse 8)
Pitam se vec duze vremena da li sam ja "bolestan" ili je bolesno drustvo u kome zivimo Question
Ali, kada procitam ovakav tekst jasno mi je da je ipak problem u bolesnom okruzenju.
Kako i da ne bude kada vec 15 godina na vlasti u vlasti i uz vlast, imamo psihopate koji svoje komplekse lece time sto: pale, pljackaju, prate, prisluskuju, muce, maltretiraju, ubijaju iz patriotskih razloga a onda se brane cutanjem i bezanjem po sumama, begu u rusiju ili su bolesni, dokaz da nasom zemljom upravljaju bolesnici Razz
Dok ovde vladaju zdravi su a kad treba da se spakuju za hag odjednom su svi bolesni...
pa onda dobijaju na poklon mobilne telefone, skode oktavije, prate ih leteci ministri u hag ...
Vrhunske vrednosti drustva su da postanes: pevaljka, obijac, tzv bizmismen sa zelenom salatom, da budes срБенда i gluperda...
Mogu samo da zamislim da cu se jednog jutra probuditi a psiho-slobo botova vise nece biti oko nas, a do tada ostaje nam samo da se borimo za neko novo i zdravije drustvo u kome se nece vise "podizati voda" (alasi tako kazu kada se mulj digne sa dna) i mulj biti na vlasti 15 godina :x
Player

Pridružio: 03 Apr 2005

PorukaPoslao: Pet Apr 22, 2005 3:05 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Perin tekst je OK Exclamation
Ali ne sme da bude jedini, on mora da bude samo jedan u nizu Shocked
U Srbiji se desava pomalo cudna stvar, neko od novinara, naucnih radnika, politicara (mada retko), objavi dobar tekst, ali sta dalje :?
Zeleo bih da kazem da smo se pretvorili (zbog lenjosti, zelje za nezameranjem) u pasivne degustatore dobrih clanaka i nista vise... Rolling Eyes
Koliko samo studenata ima u Beogradu i sire, ali retko ko od njih napise nesto slicno... Embarassed
STETA Exclamation
Nazad na vrh
ogorcen

Pridružio: 05 Apr 2005

PorukaPoslao: Sub Apr 23, 2005 9:34 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Iskreno receno niti znam ko je ovaj Lukovic niti bih voleo da ga upoznam Exclamation Od celog teksta mozda 10 posto je vredno paznje Evil or Very Mad Ostali deo teksta se svodi na blacenje srpskog naroda, psovke neprimerene jednom "vrsnom novinaru", pljuvanju po pravoslavnoj veri,zalom za Brozovim i Kardeljevim vremenima... Evil or Very Mad Ovo je jedina stanica na ovom sajtu koja nije vredna paznje i zao mi je sto sam potrosio desetak minuta da procitam ove nebuloze Exclamation Question
Ako mu je pomenuta muzika bila inspiracija da napise ovakav tekst,ucinicu sve na ovom svetu da moja deca ne cuju ni jedan takt sa albuma pomenutih grupa Exclamation
Nazad na vrh
riverman

Pridružio: 12 Apr 2005

PorukaPoslao: Ned Apr 24, 2005 6:04 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Kao i uvek Lukovic nam je dao razlog za razmisljanje gde smo i gde zivimo. Ne znam zasto, ali uvek kada procitam nesto sto je on pisao meni se "otvore oci", jednostavno covek na vrlo specifican nacin opisuje nasu situaciju. A nasa situacija jeste morbidna i sa takvom situacijom se moramo suociti.
Pero, svaka cast za tekst, a i izbor muzike ti nije los Exclamation

riverman
Nazad na vrh
moravac

Pridružio: 13 Mar 2005

PorukaPoslao: Ned Apr 24, 2005 7:19 pm    Naslov: Malo postovanja prema Lukovicima Odgovoriti sa citatom

ogorcen ::
Iskreno receno niti znam ko je ovaj Lukovic niti bih voleo da ga upoznam Exclamation Od celog teksta mozda 10 posto je vredno paznje Evil or Very Mad ... Evil or Very Mad Exclamation

Da je moja baba pismena pa da je procitala ovo tvoje pismo rekla bi ti: boze al si glup Idea
Procitao si jednom i skontao si deset posto. Znaci moras da procitas deset puta da bi skontao komplet.
Kako bre neznas kuj je Lukovic. On ti je familija sa zenske strane sa Lukovic Legijom Rolling Eyes
Necu da pisem sire da ti ne dangubio vise puta citajuci Razz
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora
freestate

Pridružio: 06 Maj 2005

PorukaPoslao: Sub Maj 07, 2005 1:03 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Uvek kada procitam nesto od Lukovica, setim se njegovih genijalnih recenzije koje je pisao u Xzabave magazinu. Kad on krene da bije po nekome, smatrajte da je stvar zavrsena. Tako je svojevremeno imao genijalne metode ubistava ljudi koji sebe nazivaju muzicarima. Piloti i Laboratorija su sam vrh kritike.
I ova kritika Srbije je odlicna i na mestu. Da smo bolesni i da zivimao u bolesnoj zemlji odavno nam je jasno. Ovakvi komentari na tu nasu morbidu od zemlje dobro dolaze jer delotvorno deluju. Pocinjem da se smejem jer mi jesmo smesni.
Izbor muzike je dobar, a verujem da je a "deadend mind" od Madrugade bila presudna za ovaj tekst.
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora
gLiB

Pridružio: 11 Maj 2005

PorukaPoslao: Pet Maj 13, 2005 1:32 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Kada sam procitao Perin text, shvatio sam da u Srbiji jos postoje ljudi koji razmisljaju racionalno. Tacno je da su u manjini, ali ih ipak ima.
To je dobro za pocetak. Moram da priznam da sam text citao vise puta, ali ne smatram sebe glupim-vec zeljnim prave kritike. Mnogi misle kao Pera, ali ne bi bas da se zameraju ovima gore Rolling Eyes
Zbog toga je sva velicina ljudi koji u najtezim trenucima, pisu jednako dobro i kriticno-sa puno emocija.
Pozdrav Exclamation
Nazad na vrh
Savetnik

Pridružio: 23 Maj 2005

PorukaPoslao: Pon Jun 27, 2005 2:40 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Pero svakim svojim tekstom navodis me na pozitivno razmisljanje gde i sa kim zivim. Odavno si zasmetao onima koji bi da zaglupljuju druge, kako bi ih priblizili sebi...
Nazalost, oni nam kroje "buducnost" zbog nas samih, koji smo pasivni na sve sto nam se desava. Voleo bih da ima vise takvih kao ti...
Zato samo ti pisi, mora da dodje period treznjenja "pijanih"...
Zato prijateljski-Pozdrav !
Nazad na vrh
Prikaži poruke iz poslednjih:   
Napiši novu temu   Odgovori na poruku    Zamisli Srbiju forum -> Blogovi- Arhiva- 2005. Sva vremena su GMT + 2 sata
Idi na stranu 1, 2, 3  Sledeci
Strana 1 od 3

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu
Zamisli Srbiju topic RSS feed