Zamisli Srbiju forum Zamisli Srbiju
(Zamisli svoj grad)

FAQ - Često Postavljana PitanjaFAQ - Često Postavljana Pitanja   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Korisničke grupeKorisničke grupe   Registruj seRegistruj se 
 ProfilProfil   Proveri privatne porukeProveri privatne poruke   PristupiPristupi 

Poplava bez vode-Vas komentar!
Idi na stranu 1, 2, 3, 4  Sledeci

Napiši novu temu   Odgovori na poruku    Zamisli Srbiju forum -> Blogovi- Arhiva- 2005.
Pogledaj prethodnu temu :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
neron

Pridružio: 26 Apr 2005

PorukaPoslao: Ned Maj 08, 2005 12:02 pm    Naslov: Poplava bez vode-Vas komentar! Odgovoriti sa citatom

Bravo Pero, konacno si nam razjasnio svu zakonodavnu problematiku "serbske" Vlade. Mislim da si jedini u Srbiji koji je usao u srz tumacenja zakona "naseg" nam dr Voje Kostunice.
Ne moze tu poplava da poremeti sled veliko-pravnickih misli "velikog" vodje. Misle Rumuni da eventualnim izlivanjem vode mogu da prekinu odmor "nase" umorne Vlade, e pa ne moze brate.
Kada se odmara onda moze cela drzava da gori, resenje o godisnjem odmoru je na prvom mestu. Legalisticki zar ne ?
Kostunjavi je polozio poslednji ispit legalizma !
Sada mozemo biti spokojni, ipak je ovo pravna drzava.
PS. U odsudnim trenucima nase borbe za ocuvanje legalizma, mi stojimo uspravno u poplavljenim kucama, selima, njivama-na braniku otadzbine !
Tih zabolese me noge, nije ovo tako lako !
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
haralampije

Pridružio: 05 Maj 2005

PorukaPoslao: Ned Maj 08, 2005 2:54 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Pa sta bre, oni, seljani Jase Tomica, ustvari hoce, e ne mogu kljucne stvari da se resavaju za vreme praznika i odmora vlade. Jer kostunica je negde na planinama Belanovice, Velja paradira po Cacku,...svi telefoni iskljuceni, pa ko je jos 1.maj slavio radno. Pa kada su se konacno pronasli, velika je Srbija bre, otkriven je zakonski problem. Vazno je da je procedura zadovoljena.
A eto i Banacani su imali priliku da vide kako je ziveti u Veneciji.
Sva sreca stize Tadic sa zabrinutim pogledom, i solomonskim resenjem, Ministarstvo za vanredne situacije. Ako mogu Rusi, mozemo i mi. A to sto se vanredne situacije po Srbiji desavaju svake prestupne godine, sto znaci jedna situacija po vladi, nije vazno.
Ne znam samo dali je Velja Ilic dosao u iskusenje da proveri ispravnost onog suvog mesa sto se evakuisalo iz susnica.
Nazad na vrh
Gost

PorukaPoslao: Ned Maj 08, 2005 3:38 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Nemoj Pero da si na kraj srca. Pa zar odmor vlade da bude neiskoriscen? Veliki su napori ulozeni, Kostunica je mislio na njih, a ti znas da je ta brig mnogo dalekoseznija i iskrenija nego da se slika po kojekakvim poplavljenim selima. Mozda covek nema gumene cizme, mozda mu je Bakarac stilizovao i napravio look koji se ne uklapa u ambijent polavljenih sela. Uzgred on je imao tada vazna posla na podizanju ustanka u Takovu, pa se prisetio slavnih dana i vojskovodja i poceo da nam prosipa neke fraze i sta nam valja ciniti.
Ovo sto se nama desava i sa kakvim ljudima zivimo je gore od bilo kakve polave. Poplava se povlaci ali ovi ne prestaju da guse sa svojim glupostima i pojavama.
Nema nam druge, idemo na odmor, ali ne sa njima, zauvek.
Nazad na vrh
fokus

Pridružio: 25 Apr 2005

PorukaPoslao: Ned Maj 08, 2005 7:19 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Sta je sa tobom Petre, ti kao da zivis na nekom drugom kontinentu. Zar ne znas koje su tri stvari u Srbiji "svetinja" Question
Prvo godisnji odmor, sve diraj ali to mi nemoj-kada te molim.
Drugo zavicaj dragog nam predsednika Vlade. Izgubili smo Pozarevac, a dobili Kostunice. Poceli i brasno da proizvode sa nalepnicom Kostunici-SVETSKO A NASE Idea
Trece nasu tajnu sluzbu. Nju zaobidji bez obzira na elementarne nepogode, zato su oni izabrali Banjicu-zbog poplave.
Zakacio si se za poplavu kao da je to toliko bitno. Voda kako je dosla tako ce da ode-polagacko. Ti ne znas da je voda sada vrednija od nafte na svetskom trzistu, a mi je dobili dzabe.
To je jedna od mnogih zasluga nase Vlade i premijera-naravno. Sto vise vode dodje to smo bogatiji.
Nikako da shvatite politicko-ekonomsku "strategiju" naseg premijera, stvarno ste neobavesteni.
Moram da prekinem neprijatelj slusa 8)
Nazad na vrh
desperado

Pridružio: 08 Maj 2005

PorukaPoslao: Ned Maj 08, 2005 7:23 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Odlicno vidjenje stvari od Lukovica su samo jos jedan razlog vise da se zapitamo, da li smo mi normalni? Na nasoj politickoj sceni se odavno oseca deficit intelekta, i prava je muka kada se o njima razgovara. Po ko zna koji put, veliki legalista, patriota i tajni zaljubljenik u miloseviceve kadrove, nas voljeni premijer, nam je pokazao kako se postuju zakoni i cuvena maksima da je pravda slepa. Nikakve poplave nisu mogle da pokolebaju jaku volju za postovanjem zakonskih pravila, jer drugovi budimo iskreni, ko od nas bi bio u stanju da zrtvuje jednu divnu reputaciju neizmernog postovaoca prava i svih njegovih fetisa.
Hteli su da podmetnu nasem premijeru zastareli zakon, ali on kao i uvek pokazuje spremnost da se odupre svim izazovima realnosti.
Kostunice MESIJO nas, sledice te tvoji tvoji Srbi, pa makar se svi potopili, jer nismo za bolje kad ovakve stvari dopustamo.
Voda stoji u kucama, vlada je na godisnjem odmoru...Srbija 21 vek Exclamation
Nazad na vrh
zaklina

Pridružio: 08 Maj 2005

PorukaPoslao: Ned Maj 08, 2005 7:47 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Odlican tekst i prava slika Srbije, Srbije koja zna da slavi i iznad svega da postuje pravo i njegove norme. Mislila sam da stvari nisu toliko daleko otisle, ali ovo sto sam procitala me je totalno razuverilo. Zasto se uvek u ovakvim situacijama, kada najvise ocekujemo od politicara, kada najvise trebaju biti angazovani pokazuje njihova nonsarlantnost. Kao da ne shvataju da ljudi koji su ugrozeni nemaju vremena za odmor, vec im je svaki minut vazan, a o pomoci i da ne govorim. A ovi nasi na odmoru pa Kostunici treba 10 dana da dodje do ugrozenih sela, strasno. Jos gore je sto kazu ovi nasi legaloexperti, da nema uslova za proglasavanje elementarne nepogode jer nemaju adekvatna pravna pravila.
Gde mi zivimo, zaista nismo svesni.
Nazad na vrh
wilkinson

Pridružio: 25 Apr 2005

PorukaPoslao: Ned Maj 08, 2005 8:36 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Premijer Voja je "uspesno" polozio kontrolni o prirodnim nepogodama "njegove " Srbije. Dokazao je da u kriticnim trenucima po nasu zemlju, moramo stojati uspravno na "braniku legalizma".
Ako u zakonu pise da bez obzira na zrtve god. odmor mora da se odlezi, onda nema tu sta da se prica.
Cak i najmanja pravna norma, vaznija je od stotine ljudskih zivota.
Ko je Vama kriv sto ne volite da postujete zakone, sto ste postali "antilegalisti".
Problem je u Vama Question
Nazad na vrh
Andrej

Pridružio: 26 Apr 2005

PorukaPoslao: Pon Maj 09, 2005 12:56 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Izvanredna analiza srpskog drustva, i sto je znacajno, veoma potrebna mladima.

Nazalost, kao i mnoge druge, izgubice se u trenutnoj ravnodusnosti generalne publike za sve pozitivno. Steta.
freestate

Pridružio: 06 Maj 2005

PorukaPoslao: Pon Maj 09, 2005 9:16 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Pa nece valjda kostunica da se ogresi o toliko voljeno pravo ili da primeni pravne norme koje su neprimerene i vremenski i ideoloski. Nisu se stekli uslovi za proglasenje elementarne nepogode, makar u Beogradu. Pogodili se praznici bas u nevreme, a praznici se kod radnih ljudi ne propustaju. Da su samo praznici pa da pevamo. Covek ima problema sa ekspertskom bratijom, zvali ga da bude posrednik dogovora izmedju dva zaracena mafijaska klana. Cak mu je slava presela kada je morao i tada da miri Drakulu i Dinkija i umalo da mu se priznati genijalac i clan MENSe deprimira dok je sekao slavski kolac pa da krene na goste sa nozem. Takvima sa dosijeom u Srbiji ne smes da verujes. Posebno kada imaju ministarska ovlascenja za koje su dosijei preporuka da ce ih valjano obavljati. Vazno je da je cacanin bio na licu mesta i da je svojim dijalektom iz Mojsinja uspesno zamenio premijera. Ipak je i on neka vrsta zemljaka, a takvi se cene.
Sve je mutno i mi kao imamo vladu...
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora
hirurg

Pridružio: 05 Maj 2005

PorukaPoslao: Pon Maj 09, 2005 3:42 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

A sta ste ocekivali. Kao da je ova vlada nekada bila odlucna u resavanju bilo cega. Toliko inertnosti nisam video ni kod moje babe.
Ona je sa svojih 70 i kusur, zivahnija, i konkretnija od Kostunice i bulumente. Tu bre nema operativca, osobe koja ce da grune, cimne, pogura, ustvari ima, Velja je odlican, ali da pogura na svoj bankovni racun.
Sve je to moj do mojega.
Nazad na vrh
scream

Pridružio: 06 Maj 2005

PorukaPoslao: Uto Maj 10, 2005 10:17 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Od ovakvih vlstodrzaca nismo mogli nista bolje da ocekujemo osim nesposobnosti i inertnosti. Najvaznije od svega je da je Kostunica dobio jos jednu bitku u odbrani pravnog ustrojstva mile nam i napacene zemlje, bez obzira sto je to bilo na ustrb gradjana polavljenog podrucja. Time nam je pokazao de ga nikakve elementarne nepogode i poplave nece skrenuti sa njegovog puta, koji je poceo da se raspada pod udarom one iste poplave. Nema veze, njegova doslednost je jaca od bilo kojeg udara, pa zasta su mu tu Jocic i Ilic nego da mu cuvaju ledja.
Ovaj Lukovicev tekst nam salje jednu poruku, da gore vlade od ove nema, da nemaju nikakav cilj i da njen sastav ne moze da odgovori ni na jedan problem.
Nazad na vrh
cetvorotaktni

Pridružio: 07 Maj 2005

PorukaPoslao: Uto Maj 10, 2005 11:07 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Dobro Petre, zasto si nas ostavio, uveseljavao si me godinama textovima, dizao iz depresije, pa si odjednom nestao. Nemoj i sa ovog sajta da isparis. Ima nas koji mislimo kao i ti, jos u Srbiji.
Samo napred u nove pobede.

PS. Mogao je Voja- Kalasnjikov da pokrene neku novu ORA-u, u Jasi Tomicu... ja predlazem naziv `Podmukle poplave 05`, a najbolji udarnici Voja, Velja Kapitalac, Jocic, Bakarec (sa HARPUNOM, u tango gacama) i mladjani Dinkic, naravno Exclamation
Nazad na vrh
sobriquette

Pridružio: 11 Maj 2005

PorukaPoslao: Čet Maj 12, 2005 9:17 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Vrlo zanimljiv nacin prezentovanja nase stvarnosti koja uopste nije svetla, cak je toliko beznadezna i ucmala. Lukovic to odlicno primecuje i na pravi nacin zna da prenese sa specificnim stilom pisanja. Sve je covek rekao u ovoj kolumni. Kao da nas je slikao i napravio grupni portret koji se najbolje moze primeniti za jednu psiho analizu. Nisam uopste stroga ali kada smo sve ove politicke frikove uspeli da odrzimo u zivotu nista bolje nismo zasluzili od psihijatrijskog tretmana.
Pogledajte tu vladu. Videcete samo masu bez potrebne energije, bez ideje, bez ikakve inicijative. Ova poplava ih je pokazala u pravom svetlu. Nesposobni i bez mogucnosti da se dogovore.
Toliko hvaljena "SPOSOBNOST" vlade je pala u vodu i mi treba to da iskoristimo i da ih spakujemo pa nek ih odnese sto dalje.
Nazad na vrh
donald duck

Pridružio: 13 Maj 2005

PorukaPoslao: Sub Maj 14, 2005 11:15 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

AU Mile, ovaj Pero, zestoko, zestoko. Ustvari, ja nikada nisam posumnjao u njegove tekstove jer su uvek odlicni. To je ono sto je nama potrebno, jedan ovakav tektsualni samar, da nas osvesti i pokaze gde smo. A to gde smo, to ne treba da vam govorim. O politickim akterima je Lukovic na pravi nacin govorio, pa bi svako moje prosipanje reci bilo nepotrebno.
U tekstu je sve receno, ko smo i gde zivimo, tako da pera mora ostati na ovom sajtu jer je i vise nego potreban.
Nazad na vrh
Milivoje

Pridružio: 11 Maj 2005

PorukaPoslao: Ned Maj 15, 2005 9:55 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Standardne Perine splačine !
Prikaži poruke iz poslednjih:   
Napiši novu temu   Odgovori na poruku    Zamisli Srbiju forum -> Blogovi- Arhiva- 2005. Sva vremena su GMT + 2 sata
Idi na stranu 1, 2, 3, 4  Sledeci
Strana 1 od 4

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu
Zamisli Srbiju topic RSS feed