Zamisli Srbiju forum Zamisli Srbiju
(Zamisli svoj grad)

FAQ - Često Postavljana PitanjaFAQ - Često Postavljana Pitanja   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Korisničke grupeKorisničke grupe   Registruj seRegistruj se 
 ProfilProfil   Proveri privatne porukeProveri privatne poruke   PristupiPristupi 

Da li je u Srbiji racionalno razmisljati o buducnosti?Koment
Idi na stranu 1, 2, 3 ... 36, 37, 38  Sledeci

Napiši novu temu   Odgovori na poruku    Zamisli Srbiju forum -> Mladi- problemi, inicijative, angažovanje...!
Pogledaj prethodnu temu :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
master
Site Admin

Pridružio: 26 Feb 2005

PorukaPoslao: Sub Feb 26, 2005 8:13 pm    Naslov: Da li je u Srbiji racionalno razmisljati o buducnosti?Koment Odgovoriti sa citatom

Da li je moguce u ovakvom drustvu uopste razmisljati o buducnosti Question

Poslednji put izmenio/la master dana Pon Mar 07, 2005 4:45 am, izmenio/la ukupno 4 puta
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora
Pesimista

PorukaPoslao: Sub Feb 26, 2005 10:02 pm    Naslov: Re: Masteru i ostalim pesimistima Odgovoriti sa citatom

Ne znam odakle ovaj optimizam kod autora (covek je ocigledno idealista, ili ludak) :wink:
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
bik

PorukaPoslao: Sub Feb 26, 2005 10:20 pm    Naslov: Autoru, Administratoru, skepticima Odgovoriti sa citatom

Prema rezultatima istrazivanja Fridrich Ebart fondacije u regionu centralne Srbije poverenje mladih u objektivnost informisanja postojecih elektronskih i stampanih medija u konstantnom je padu. Nije tajna da vecinu medijskih kuca u Srbiji kotrolisu raznorazne interesne grupe (obavestajne sluzbe, politicke stranke, kriminalni krugovi i ekonomski mocnici). Uzevsi u obzir ovu cinjenicu, nepoverenje mladih prema ovim medijima je potpuno razumljivo. Mediji u Srbiji su postali "žuta” i “crna” štampa koja ne može da se izbori sa tržištem. U centralnoj Srbiji ne postoje klasični informativni centri za mlade, kao ni posebni omladinski mediji. Njihov nedostatak značajno deluje na stepen informisanosti mladih i njihovo učešće u društvu. Postojeće omladinske organizacije nisu dovoljno umrežene, ni međusobno integrisane. Zato je njihov domet ograničen i usmeren na veoma mali broj mladih ljudi.
Jedini medij kojeg karakterise konstantan rast interesovanja mladih jeste Internet. Prema zvanicnim republickim istrazivanjima broj korisnika Interneta u Srbiji raste sa godisnjom stopom od 150%. Prema istim istrazivanjima preko 85% korisnika Interneta spada u grupu do 30 godina starosti. Broj individualnih korisnika tokom 2002. iznosio je 640.000, dok je broj hostova iznosio 17.000. U avgustu 2003. bilo je oko 20.000 hostova. Broj veb-sajtova je porastao sa 2.550 u avgustu 2000. na 9.537 u avgustu 2003. Broj domena se povećao sa 5.860 u avgustu 2000. na 16.081 u avgustu 2003. Većina korisnika su mladi ljudi. Oko polovine korisnika Interneta poseduje univerzitetsku diplomu; skoro svi oni su zavrsili srednju skolu. Krajem 2000, oko 5% stanovnistva je koristilo Internet. Pocetkom 2002, procenjeno je da Internet koristi oko 600.000 korisnika, sto cini oko 7% populacije. Stvaran broj korisnika je veći, s obzirom da jedan PC i/ili vezu sa Internetom koristi nekoliko osoba.
Ovakav brzi godisnji rast slican je iskustvima koje su imale zemlje Zapadne Evrope tokom sredine devedesetih sto je dovelo do eksplozivnog razvoja trzista u trenutku kada je dostignuta kriticna masa i ukinut monopol nad telekomunikacijama.
Vazno je napomenuti da, po podacima Asocijacije za informacione tehnologije pri Srpskoj privrednoj komori, broj personalnih kompjutera u Srbiji u septembru 2003. iznosi 600.000, dok ITU navodi da ih je 2002. u Srbiji i Crnoj Gori bilo samo 290.000. Uzevsi u obzir zvanicnu procenu republickih sluzbi (nadleznih za sektor Interneta) da broj korisnika Interneta raste sa godisnjom stopom od 150% , procena je da u avgustu 2004. ima preko 30000 web sajtova i oko 1.400.000 individualnih korisnika Interneta, ili 16,3 % ukupne populacije.
Zelim vam puno srece (i naravno da cu vas podrzavati u vasoj ideji) Very Happy
Nazad na vrh
predo

PorukaPoslao: Sub Feb 26, 2005 11:26 pm    Naslov: 85% je za evropsku uniju?? Odgovoriti sa citatom

Pesimista rece da je 85% gradjana Srbije za evropske integracije. Moze biti ali njih bar pola nece doziveti tu 2045. godinu kada cemo i mi (citaj Sumadija) uci u evropsku uniju, ako unija tada uopste bude postojala!
Nazad na vrh
Optimista

PorukaPoslao: Ned Feb 27, 2005 3:22 am    Naslov: Re: 85% je za evropsku uniju?? Odgovoriti sa citatom

predo ::
Pesimista rece da je 85% gradjana Srbije za evropske integracije. Moze biti ali njih bar pola nece doziveti tu 2045. godinu kada cemo i mi (citaj Sumadija) uci u evropsku uniju, ako unija tada uopste bude postojala!

Iz Vase konstatacije mogu zakljuciti da Vi pripadate onoj grupi od 15% gradjana Srbije, koja ne zeli da prihvati evropke standarde ponasanja (ne zeleci da se realizuju osnovni preduslovi vezani za Proces stabilizacije i asocijacije, a to je BEZUSLOVNA saradnja sa Haskim tribunalom). Unija ce, na srecu, postojati i 2045., (i mnogo godina nakon te godine). Postojace i Srbija, ali, kao mali, izolovani, ratni zabran, u kojem ce se smenjivati autokratski rezimi (uz podrsku lumpen-proletarijata). Paradoksalno, ali realno, zar ne Question
Nazad na vrh
predo

PorukaPoslao: Ned Feb 27, 2005 3:31 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Bas volim sto je neko o sudbini Srbije i Srba posle 5.oktobra pitao narod! Milosevic je u trenutcima izvesnog rata raspisao referendum na koji je izaslo 90% gradjana i izjasnilo se da ne zeli strane trupe na svom tlu.
Zasto niko posle petog oktobra nije raspisao referendum da pita narod da li je ulazak u NATO volja naroda.
U Evropi jacaju nacionalisticni pokreti jer su ljudi tamo shvatili da se ne treba odreci samobitnosti i svoje istorije ma kakva ona bila a sta je sa nama?
Rado bih prihvatio nametnuta pravila ponasanja Evropske unije kada bi ona bila ista za Nemce i Srbe. Sva sreca da Nemci, Francuzi, Englezi i drgi postuju konvencije koje su sami pisali i potpisali pa na prostoru Srbije nikad nisu cinili zlocine, nisu ubijali decu, nisu bacali kasetne bombe po pijaci u Nisu, nisu gadjali vozove i autobuse pa im sada nemamo sta zameriti.To srecom po njih a i nas nisu ratni zlocini jer za to oni sigurno nece odgovarati a kompletno drzavno i vojno rukovodstvo Srbije je u Hagu.Kako gledam sledeci ce biti akademici SANU, verovatno i SPC.
Evropa je takva oaza pravdoljubivosti i jedva cekam da pocnem da postujem "evropke standarde ponasanja". Jedino sam po malo u dilemi sta da radim ako Evropa odluci da je za Srbe najbolje da se zene i udaju za svoje kucne ljubimce? Da li da se razvedem pa da ozenim moga macka ili da trazim od Evrope da mi dozvoli homoseksualni brak sa mackom i da pri tome zadrzim svoju zenu?
Nazad na vrh
Optimista

PorukaPoslao: Ned Feb 27, 2005 4:33 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Posledica demokratske vladavine Milosevicevog rezima je svima poznata: 12 godina izolacije, unistena privreda (procenjena steta, od strane tog istog rezima, u periodu 1990.-2000., preko 50 milijardi evra, kao posledica sankcija, izolovanosti, nevidjene kradje naroda (od tog istog rezima), NATO bombardovanja, forsiranja kriminala i korupcije...). Jos uvek se secam cuvenog referenduma (8.aprila 1998.) sa pitanjem: Da li ste za ulazak Verifikacione misije OEBS na Kosovo? Naravno, kao i u svim "demokratskim rezimima" (kao sto je bio slucaj u Albaniji, u periodu vladavine Envera Hodze, u Iraku, sa Milosevicevim pandamom Sadamom, na Kubi, Severnok Koreji, Libiji...), % gradjana koji su izasli na referendum je bio 97%, a protiv dolaska misije OEBS-a izjasnilo se preko 90% izaslih Laughing Naravno, samo par meseci nakon referenduma, misiji OEBS-a, uprkos volji "ogromne" vecine gradjana, iskazanoj na cuvenom referundumu Question dozvoljen je ulazak na Kosovo. Taj referendum je bio sve, samo ne demokratski cin (kao sto je u svim civilizovanim drzavama). Naravno, "demokratski" su bili i izbori (od 1990. do 24.septembra 2000.) Posledica takve "demokratije" je nazalost nesvrsena "revolucija", koja je kulminirala 5.oktobra 2000. Naravno, zahvaljujuci kontroli i instrukcijama pojedinih predstavnika DOS-a (kao sto je Kostunica, Isakov, Covic, Ilic, Svilanovic...) od strane UDBE i ostalih raznoraznih kriminogenih "obavestajnih" sluzbi, 5. oktobar se zavrsio na nacin kako su ono zeleli (bez lustracije, dilom Kostunice, Milosevica, "velikog srpskog prijatelja" Ivanova...).
Posledica tih desavanja je ubistvo najveceg srpskog reformatora u XX veku (Djindjica), status quo koji je danas prisutan u Srbiji (gde su na vlasti nesposobna politicka elita, pod kontrolom krupnog kapitala i krupnog kriminala..).
Sto se mene tice, to sto se "kompletno" srpsko, drzavno i vojno, rukovodstvo nalazi u Hagu, uveren sam da treba da im se pridruzi, barem, jos 100 njihovih "kompanjona. Ali, tu nastupa interes (da ne kazem, licemerje) pojedinih zapadnih sluzbi, kojima, ocigledno, odgovara da u Srbiji ostanu i dalje na vlasti Milosevcevi ljudi (kao sto je to danas slucaj). Razlog je naravno, resavanje statusa Kosova (na nacin, kako to njima odgovara, naravno, uz podrsku tih istih Milosevicevih ljudi, a to je nezavisnost Kosova). Slazem se sa Vama da i "najvece srpske umne glave" iz SANU (kao sto su Cosic, Beckovic, Lj. Tadic, Medakovic...), kao i pojedinci iz SPC (Filaret, Amfilohije, A. Jeftic...) treba da im se pridruze u Hagu. :wink:
Sto se tice Vasih licnih dilema (brak sa mackom i sl), odluku prepustam Vama :) Bez predrasuda Exclamation
Nazad na vrh
Evropljanin

Pridružio: 09 Mar 2005

PorukaPoslao: Sre Mar 09, 2005 3:16 am    Naslov: da li moguce razmisljati o buducnosti Odgovoriti sa citatom

izbor je nas... moguce je, ukoliko preuzmemo inicijativu, i sami kreiramo sopstvenu buducnost...ako prepustimo inicijativu raznoraznim "predama", "veeberima", "mladim radikalima" i njima slicnih (kakvih je u srbiji, nazalost, par miliona), kao i aktuelnim politicarima, onda je zaista besmisleno razmisljati i o sutrasnjem danu, a kamoli o srbiji u evropi...
NO PASSARAN Exclamation
Nazad na vrh
Lavica

Pridružio: 10 Mar 2005

PorukaPoslao: Pet Mar 11, 2005 12:54 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Veoma je tesko u ovakvom drustvu razmisljati o buducnosti!
Trenutna situacija u Srbiji je takva da je u principu svejedno koja ce politicka partija da vlada ! Sticem utisak da su sve, ama bas sve do jedne politicke partije u rukama mafije . Tako da je podela na demokrate i radikale u sustini bacanje koske narodu. Podela bi trebala da se izvrsi po principu :
1. Mafija i njeni saradnici
2. Svi ostali koji su protiv mafije.
Dakle , da bi Srbiji bilo bolje mora se stvoriti antimafijaski pokret . Jer , ocigledno dok je god mafije nece biti reseni ne samo ekonomski, vec i politicki problemi Srbije.
Nazad na vrh
nadica

Pridružio: 28 Feb 2005

PorukaPoslao: Sub Mar 12, 2005 8:17 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

tema je interesantna, i ima dosta zanimljivih misljenja....a, sto se tice realizacije mojeg vidjenja Srbije...mislim da je najbolje da nasi politicari pitaju svetske mocnike sta i kako da rade...sigurna sam da bi se moja vizija ostvarila Idea
Nazad na vrh
BLONDY

Pridružio: 04 Mar 2005

PorukaPoslao: Uto Mar 15, 2005 6:26 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Sve sto se trenutno desava u Srbiji je katastrofalno. Naravno da svi razmisljaju o buducnosti, ali o veoma bliskoj buducnosti, kao na primer sta ce biti sutra, jer svi mi odavno zivimo od danas do sutra. Zar ne? Ali Srbi nisu lenj narod, oni se samo nalaze u surovoj stvarnosti, koja im je "vezala ruke" i onemogucava im da postignu bar deo onoga sto zele da postignu. Nasa drzava se ubraja u tu surovu stvarnost. A nasu drzavu ne stvaraju gradjani (sto bi bilo normalno), vec politicka elita i potcinjeni ljudi...
Nazad na vrh
Sandra

Pridružio: 31 Mar 2005

PorukaPoslao: Sre Apr 20, 2005 11:40 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Da, ljudi razmisljaju o buducnosti, ali veliki teret za sve nas predstavljaju dogadjaji tokom proteklih petnestak godina tipa ratovi, sankcije, NATO bombardovanje... Postoji puno pitanja o bliskoj proslosti i mutnih odgovora o istim, tako da sve dok nam je proslost nerasciscena i netransparentna! Zadrzacemo se na njoj, a ona ce nas usporavati na svim poljima. Jos jedan veliki problem je postojanje Haskog tribunala kog vecina Srba ne vidi kao sud pravde, i mogucnost za katarzu, vec odmazdu nad Srbima Shocked
Ono sto treba da se uradi je suocavanje sa prosloscu, prihvatanje odgovornosti, saradnja sa Tribunalom, integracija u EU i konacno da se povadimo iz ove situacije, koja se doooosta oduzila Idea
Nazad na vrh
spiritus

Pridružio: 25 Apr 2005

PorukaPoslao: Pon Apr 25, 2005 5:58 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Ljudi treba da razmisljaju o buducnosti. Mora postojati neki motiv koji ce nas naterati da prebrodimo trenutno mucnu situaciji i izgradimo jedno moderno drustvo. Svi smo svedoci katastrofalne politike Milosevica, koja je nas, mlade, terala iz sopstvene zemlje i tendenciozno nas opterecivala uzasnim stvarima. Ta strasna slika Srbije je nestala i mi smo dobili nadu.
Zoran je bio taj koji je imao energiju da nas pokrene, da nas nauci da verujemo u buducnost ove zemlje. Nazalost, on danas nije sa nama. Kada bolje razmislim, Srbija nije zasluzivala ovakvog coveka.
Danas imamo vladu koja nas unazadjuje i koja nema potrebnu energiju da nas pokrene. Mnogi misle da je bolja buducnost samo neostvareni san.
Ja se ne predajem i verujem u Zoranove reci "Gledajte u buducnost, tamo cemo se sresti vi i ja"
Nazad na vrh
Atja

Pridružio: 27 Apr 2005

PorukaPoslao: Čet Apr 28, 2005 11:03 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Pre nekih sat, sat i po, moj matori mi je iz cista mira rekao da, ako postoji mogucnost da odem odavde, to ucinim sto pre...To ne bi bilo cudno da moj matori nije jedan od onih "Ostajte ovdje..".
Iskreno, ja bih da zbrisem odavde sto pre..zivot mi je razapet izmedju dnevno-politickih desavanja i borbom za goli zivot..Umorila sam se, hocu da radim, ali da to bude adekvatno placeno..Hocu da putujem, nemam pojima, da zivim zivot dostojan coveka..To ovde ne mogu Mogla sam da oni nisu ubili Zorana.. Ovako, nema nade :(
mladi radikal

Pridružio: 08 Mar 2005

PorukaPoslao: Čet Apr 28, 2005 11:50 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Atja ::
Pre nekih sat, sat i po, moj matori mi je iz cista mira rekao da, ako postoji mogucnost da odem odavde, to ucinim sto pre...To ne bi bilo cudno da moj matori nije jedan od onih "Ostajte ovdje..".
Iskreno, ja bih da zbrisem odavde sto pre..zivot mi je razapet izmedju dnevno-politickih desavanja i borbom za goli zivot..Umorila sam se, hocu da radim, ali da to bude adekvatno placeno..Hocu da putujem, nemam pojima, da zivim zivot dostojan coveka..To ovde ne mogu Mogla sam da oni nisu ubili Zorana.. Ovako, nema nade :(

Ma da, nema nade, Srbija propade. A gde vam je ono...I posle Tita...Tito.
Jadni vi, toliko vam je losa Srbija da bi da pobegnete. Tamo vas cekaju rasirenih ruku. A ovde se niste posteno ni oznojili. Verovatno jos studiras, i nikada nisi radila. Mislis da su ameri, nemci, ..ko vec...ludi za tobom. I da te odmah ceka dobra plata, stan, kola,...U snovima.
Ok plate su male ovde, kriza je, ali nikada ne bih napustio otadzbinu, i pobegao iz nje. Narocito ne, a da ne pokusam da promenim stvari. A mi cemo promeniti Srbiju. Dosta su drugi odlucivali umesto nas. Videcete sta je prosperitet i blagostanje. Kako sa svojim radom mozete da zaradite. Na pamet vam nece pasti da idete vani. Samo turisticki mozda. Radikali ce ovu zemlju izvuci iz krize. Za to vise i nije potreban program. Dovoljno je samo skinuti lopove i poslati ih gde im je mesto.
Nazad na vrh
Prikaži poruke iz poslednjih:   
Napiši novu temu   Odgovori na poruku    Zamisli Srbiju forum -> Mladi- problemi, inicijative, angažovanje...! Sva vremena su GMT + 2 sata
Idi na stranu 1, 2, 3 ... 36, 37, 38  Sledeci
Strana 1 od 38

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu
Zamisli Srbiju topic RSS feed