Zamisli Srbiju forum Zamisli Srbiju
(Zamisli svoj grad)

FAQ - Često Postavljana PitanjaFAQ - Često Postavljana Pitanja   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Korisničke grupeKorisničke grupe   Registruj seRegistruj se 
 ProfilProfil   Proveri privatne porukeProveri privatne poruke   PristupiPristupi 

Ko u Srbiji glasa za radikale!?
Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4 ... 87, 88, 89  Sledeci

Napiši novu temu   Odgovori na poruku    Zamisli Srbiju forum -> Otvoreni forum
Pogledaj prethodnu temu :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
cedre

Pridružio: 26 Apr 2005

PorukaPoslao: Sre Apr 27, 2005 9:36 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Vas mogu da vole samo psihijatrijski slucajevi, bolesnici...
Pitajte one koji su u prihvatnim centrima, zahvaljujuci vasim i Slobinim idejama o velikoj Srbiji.
Takvima se u normalnoj drzavi sudi, za sirenje mrznje i netrpeljivosti medju narodima..., za genocid, ratne zlocine...
Nije dovoljno samo Seselju suditi, mi vama treba da sudimo-kompletno.
Trgovali ste sa Slobom, ima Vas na snimku, sve se vidi.
Najbolje cete pomoci ovom napacenom narodu ako-zauvek ucutite.
Jos jednom Vas iskreno molim-ucutite vec jednom Exclamation Idea
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Aco i Toma

Pridružio: 18 Apr 2005

PorukaPoslao: Sre Apr 27, 2005 10:06 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

cedre ::
Vas mogu da vole samo psihijatrijski slucajevi, bolesnici...
Pitajte one koji su u prihvatnim centrima, zahvaljujuci vasim i Slobinim idejama o velikoj Srbiji.
Takvima se u normalnoj drzavi sudi, za sirenje mrznje i netrpeljivosti medju narodima..., za genocid, ratne zlocine...
Nije dovoljno samo Seselju suditi, mi vama treba da sudimo-kompletno.
Trgovali ste sa Slobom, ima Vas na snimku, sve se vidi.
Najbolje cete pomoci ovom napacenom narodu ako-zauvek ucutite.
Jos jednom Vas iskreno molim-ucutite vec jednom Exclamation Idea

Vidi se nervoza u vasem komentaru. Bezite od istine, mi smo najjaci. Mislite da ce te nas ucutati vasim neosnovanim optuzbama. Samo da nam se vojvoda vrati, pa da mi zapocnemo reforme. E onda bi se znao red, pa bi takvi pazili sta pricaju.
p.s. radikalno bolje
Nazad na vrh
DooM

PorukaPoslao: Sre Apr 27, 2005 10:17 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Osetili smo mi u Zemunu vase reforme-nepovratile se Exclamation
Posle Vojinih reformi ostaju samo lesevi. Ne bojim se ja njega, otisao je on na malo duzi put-mozda bez povratka.
Bojim se Tome, on je umislio da je bogomdan nama "njegovim" Srbima.
Covek je i pre bavljenja politikom radio sa lesevima-zna posao... Evil or Very Mad
Zato je Voja njega izabrao, jer mu je trebao covek koji ume da ukopava leseve-sto da placa.
Najbolje je da se preselite u Belorusiju, tamo i dalje Lukasenko primenjuje Slobine metode.
Osecam da ste tamo prekopotrebni, jer niko to ne ume bolje od Vas.
SRECAN PUT Exclamation Arrow Arrow Arrow
Nazad na vrh
strongsong

Pridružio: 25 Apr 2005

PorukaPoslao: Čet Apr 28, 2005 1:46 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Zemun je za vreme vlasti radikala pokazao kako bi Izgledala Srbija da se radikali pitaju. Imali bi kioske na obalama reka, kuce bi se gradile na zgradama, kulturne institucije bi se pretvorile u zemljoradnicke zadruge, postovao bi se zakon o informisanju, Velika Srbija bi se delila deci u skolama umesto Tik-Tak-a, Seseljeve knjige bi postale obavezna lektira za osnovno i srednje obrazovanje, Vucic bi bio ministar odbrane, Nikolic premijer, Maja...ljudi ovo bi bilo sablasno...Srbija bi bila tamnica straha... opet ruzan san...probudite me, ne zelim da imam traumatske snove Exclamation
Nazad na vrh
vertigo

Pridružio: 28 Apr 2005

PorukaPoslao: Ned Maj 01, 2005 3:31 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Izvinite, ali normalni ljudi ne mogu sebi da dozvole da glasaju za radikale. Takav propust svesni ne mogu da urade. Za koga da glasaju, za najgore demagoge i saradnike DB-a?
Kakvi su bilansi njihove vladavine u Zemunu, mozete pitati nekog Zemunca. I znate sta ce vam reci, KATASTROFA Exclamation
Od njega su napravili najgoru kasabu. Iz Stare kapetanije su izbacili Gradsku biblioteku i napravili kafanu u kojoj je specijalitet postala "cetnicka pljeskavica", oskrnavili su zgradu Magistrata koja je kao spomenik kulture imala autenticni izgled koji su ovi "gibanicari" izmenili, a u dvoristu izgradili trzni centar Exclamation Iselili porodicu Barbalic i uselili sekretaricu "Velike Srbije". Za musko dete porodive Barbalic je govorio da je "mali *stasa" i da ne moze da ide u obdaniste. Vucic je postao direktor hale Pinki, koja je pretvorena u mesto namenjeno za radikalska okupljanja. A Srbija, sta su radili u republickoj vlasti, to je tek strasno.
Ratovi, poziv na nacionalnu netrpeljivost, sirenje mrznje, brutalno gusenje istine zakonom o informisanju, otimanje repetitora neposlusnim radio i tv stanicama, pozivanje bombi 1999, izjava Tomislava Nikolica, da mu nije zao sto je Curuvija ubijen...
Sta ima gore od ovog, a nabrojao sam samo osnove.
Mislim da je dovoljno da se oni koji glasaju za radikale zapitaju sta cine i u cije ime to rade Exclamation
Nazad na vrh
wilkinson

PorukaPoslao: Ned Maj 01, 2005 5:33 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Radikali kazu da je njihov "uspeh" na izborima realnost, i da se stoga mora ispostovati narodna volja. Ne zaboravite da je uspeh Hitlerove Nacionalsocijalisticke partije, isto bila realnost u Nemackoj tog vremena.
Ali zato vidite sta je preouzrokovala ta navodna "pobeda"...
Nemojmo da ponavljamo greske drugih naroda. Postanimo vec jednom, dobri ucenici istorije-uciteljice zivota.
Pokusajmo bar Exclamation
Nazad na vrh
Macak

Pridružio: 24 Apr 2005

PorukaPoslao: Ned Maj 01, 2005 7:56 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

wilkinson ::
Radikali kazu da je njihov "uspeh" na izborima realnost, i da se stoga mora ispostovati narodna volja. Ne zaboravite da je uspeh Hitlerove Nacionalsocijalisticke partije, isto bila realnost u Nemackoj tog vremena.
Ali zato vidite sta je preouzrokovala ta navodna "pobeda"...
Nemojmo da ponavljamo greske drugih naroda. Postanimo vec jednom, dobri ucenici istorije-uciteljice zivota.
Pokusajmo bar Exclamation

Demokratske tekovine su takve da se izborna volja gradjana mora ispostovati, jer sta nas onda razlikuje od njih. Ne bismo imali ni moralnog prava da zastupamo stavove koje zastupamo.
Ali treba analizirati razloge zbog cega gradjani poklanjaju radikalima svoje poverenje. I razbiti im te iluzije. Na srecu poredjenje radikala i nacional-socijalisticke partije nije najbolje. Ne daj boze da jeste. Nih mozemo porediti sa Le Penovom partijom u Francuskoj. Ako se secate, po prvi put u istoriji Francuske formiran je blok levih partija, i sa komunistima i sa umerenom levicom i centrom, da bi sprecile eventualnu pobedu Lepena na predsednickim izborima. Francuzi su dobro znali sta bi im donela pobeda desnih snaga.
Ali na radikale uvek treba gledati sa oprezom. Njihovo biracko telo je stabilno, ali treba se uvek plasiti eventualnih razocaranih glasaca DSS-a.
Nazad na vrh
mali sa morave

Pridružio: 08 Apr 2005

PorukaPoslao: Ned Maj 01, 2005 11:34 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Pade mi na pamet Idea, posto grobar (znamo koji, da se ne uvrede ljudi koji rade na grobljima, a necu veliko slovo jer navijam za Partizan), opet poteze pitanja drzavljanstva i porekla...
Pre neki dan sam slusao vucica na "politici", koji je pricao o tominom teskom detinjstvu, i o kojecemu jos, i posebno naglasio kako radikali ne mrze ni jednog pripadnika druge vere i nacije, kako saradjuju sa Madjarima itd.
A secam se, da je grobar pred izbore, na "pinku" jasno i glasno rekao kako on "mrzi Hrvate"... tacno tim recima...
E sada, secamo se, da se u Vojvodini kuvalo sve i svasta pred lokalne izbore, i da su radikali vristali na sav glas o ugrozenosti srpskog naroda, i sahranjivali zive ljude za skupstinskom govornicom...
Sada je sve to odjednom prestalo, kada su oni tamo dobili zadovoljavajuc broj glasova...

Pitanje je, ne, da li grobar ili vucic nekoga vole ili mrze, nego koliko SRS koristi mrznju prema drugim narodima za prikupljanje politickih poena, a koliko poena sakupe svojom pricom o ekonomskim reformama i postenju.

Za ovo drugo, to mi je jasno, zasto se ovde dobro prima. U Srbiji cim viknes da je neko lopov, njega treba na kolac, ne zato sto si ti posten, nego iz zavisti sto je neko uspeo nesto da "makne", a ti nisi...
Ali, nazalost, niko tako ne reaguje kad viknes "ubica" Question

A za sovinizam, to mi nije jasno, koliki udeo igre na tu kartu, ima u onih 35% i da li se po tome razlikujemo od Francuske, recimo, koja ima Lepena itd...

I jos jedno razmisljanje.... Ako bi se radikalima ostavio samo sovinizam kao adut, koliko bi glasova imali? Prema tome - eksperiment - svi poslanici u "Peglice", u odrpana odela, na pijacu, plate na republicki prosek... Mozda bi i vredelo, jedno godinu dana tako, tek da se proba, i ovako smo izgubili mnogo vise vremena od tih godinu dana, sta Vi mislite Question
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora
akrobata

Pridružio: 01 Maj 2005

PorukaPoslao: Pon Maj 02, 2005 8:29 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Verujem da bi stvari ostale iste, jer radikalsko glasacko telo je jedna masinerija koja je zaslepljena njihovim pricama i koja ne moze razumno da donese bilo kakav zakljucak. To su ljudi koji su skloni da veruju u nemoguce stvari, jer time hrane svoje komplekse koji definitivno postoje.
Radikali to slepilo znaju da iskoriste i da se postave kao spasioci. Njima je vazno da plasiraju neku ideju kao smisao "visih interesa", i time su obezbedili podrsku jedne slepe horde koja se saplice i pada od svakodnevnih problema, ali to za njih uopste nije bitno, jer im je predstavljeno da su zrtve u ime visih interesa.
Neobrazovan covek ce se lako izmanipulisati time sto ce mu hraniti njegovo nezadovoljstvo i sugerisati na resenje u vidu ovakvih demagoga, kao sto su radikali.
Definitivno je da glasaci radikala obozavaju silu i "kult vodje", tako da je vernost zagarantovana, bez obzira na realnost.
Nazad na vrh
dijasporac

Pridružio: 02 Maj 2005

PorukaPoslao: Pon Maj 02, 2005 1:28 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Posto vidim da se na ovom forumu diskusije svode uglavnom na pljuvacinu po trenutnoj vlasti, zamolio bih cenjene forumase da izloze svoju viziju spasavanja Srbije iz nesrece u kojoj se trenutno nalazi.
S obzirom da ne zivim u Srbiji vec duzi niz godina i ne znam najbolje koja partija koliko radi u kom pravcu, molio bih da se svaki argument zavrsi sa predlogom partije koja je sposobna da taj plan i sprovede. Na ovaj forum sam se inicijalno ukljucio iskljucivo zato sto sam smatrao da ovde dolaze ljudi koje dele iste ideje o Srbiji kao pravnoj, ekonomski jakoj i nacionalnoj drzavi, koja bi obuhvatala najmanje jos rep. srpsku, kao i odredjene delove sadasnje hrvatske. Ocekivao sam konstruktivne razgovore i diskusije, u velikim kolicinama, ali sve sto sam nasao je pljuvanje po v.seselju, koji mislim da nema nikakve veze sa iskrenim patriotom a inace je jedna obicna zamlata. Ako sam kojim slucajem uleteo na forum neke partije, izvinjavam se necu se vise javljati, ali ako nisam, voleo bih da znam kako razmislja prava srpska nacionalna inteligencija. Veliki pozdrav svim Srbima, a pogotovo onima koji imaju energije da budu konstruktivni u ovim teskim trenutcima, a ne samo da klimaju glavom i da se slazu kako je sadasnja vlast nikakva.
Koje su nam opcije Question
Nazad na vrh
fokus

PorukaPoslao: Pon Maj 02, 2005 3:51 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Ne razumem sta vi podrazumevate pod "konstruktivnim razgovorima i diskusijama", voleo bih da cujem. Vidim da mnogo toga neznate, ali se po odredjenim pitanjima pravite da neznate.
Vecina ucesnika ovog foruma, veruje u Evropsku Srbiju, bez nacionalistickih predrasuda, i ideja o "velikoj" Srbiji...
Buducnost celog Balkana vidimo u zajednickom zivotu svih naroda bivse SFRJ, kao preduslov za uspesniji razvitak. Ne zelimo da se bavimo prosloscu, kojom su rukovodili mracni umovi.
Vi ocigledno izigravate nekog "velikog Srbina", ali na daljinu-sto i nije tako tesko...
Umesto sto nam dajete nacionalisticki obojene sugestije, poslusajte moj savet Exclamation
Nemojte prosipati kvazipatriotske poruke, nego prakticno pomognite svom narodu-ako Vam je zaista stalo...
Nije pomoc ako vecito optuzujete nekog drugog (u vasem slucaju ceo svet), onda ste samo na pocetku vrzinog kola...
Svako mora pocistiti prvo svoje dvoriste, a ne brinuti sta se desava u tudjem.
Imam prijateljske veze i kontakte, sa mnogo svojih vrsnjaka iz bivse SFRJ, koji imaju isto misljenje. Ne zelim novi Vukovar, Dubrovnik, Srebrenicu...
Samo vlastitom kritikom mozete uciniti korak napred, a ne isticanjem imaginarnih granica-"vojvode Seselja"... Evil or Very Mad
Pozdrav Exclamation
Nazad na vrh
slobodarac

PorukaPoslao: Pon Maj 02, 2005 6:25 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

dijasporac ::

...S obzirom da ne zivim u Srbiji vec duzi niz godina i ne znam najbolje koja partija koliko radi u kom pravcu, molio bih da se svaki argument zavrsi sa predlogom partije koja je sposobna da taj plan i sprovede. Na ovaj forum sam se inicijalno ukljucio iskljucivo zato sto sam smatrao da ovde dolaze ljudi koje dele iste ideje o Srbiji kao pravnoj, ekonomski jakoj i nacionalnoj drzavi, koja bi obuhvatala najmanje jos rep. srpsku, kao i odredjene delove sadasnje hrvatske. Ocekivao sam konstruktivne razgovore i diskusije, u velikim kolicinama, ali sve sto sam nasao je pljuvanje po v.seselju, koji mislim da nema nikakve veze sa iskrenim patriotom a inace je jedna obicna zamlata. Ako sam kojim slucajem uleteo na forum neke partije, izvinjavam se necu se vise javljati, ali ako nisam, voleo bih da znam kako razmislja prava srpska nacionalna inteligencija. Veliki pozdrav svim Srbima, a pogotovo onima koji imaju energije da budu konstruktivni u ovim teskim trenutcima, a ne samo da klimaju glavom i da se slazu kako je sadasnja vlast nikakva.

Zasto uopste pokusavas da promenis dobar ambijent ovog foruma, ciji su ucesnici orijentisani ka pravim vrednostima i oslobodjeni svih predrasuda, posebno nacionalizma i netrpeljivosti.
Pokusacu da budem sto uzdrzaniji, sta vise blag, ali koliko je to u mojoj mogucnosti.
Kazes da si dugo u Nemackoj. Pa ko ti onda daje za pravo da nam ti pricas o jacanju nacionalne drzave i da ponovo pominjes osvajanje tudjih teritorija, da pozivas ljude u rat i da nas ponovo trujete mrznjom prema komsijama. Ne bi tako pricao da su ti meci prolazili pored glave, da si video mrtve, ranjene, osakacene, bez nogu i ruku.
Ovaj prostor je dosta krvario. Kao mlad covek ti kazem DOSTA MI JE VISE RATOVA, zelim da zivim slobodno, da pruzim ruku komsijama u regionu, da kao ljudi normalno komuniciramo bez ikakvih ogranicenja.
Za nas je normalno da budemo protiv svakog nasilja, protiv rata, i necemo stajati po strani i gledati da se takva nazadna razmisljanja i ponovno stavljanje nacionalizma izmedju ljudi rasire.
Pusti nacionalizam, on je uzrok svih nesreca na Balkanu Twisted Evil
Razmisli dobro, da li je normalno da ponovo razmisljamo o ratu i sukobima? Ja cu ti reci, Exclamation NIJE
Nazad na vrh
billy

PorukaPoslao: Pon Maj 02, 2005 7:35 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Dosta mi je ovih lelemuda preko grane. Sta Vi mislite da smo mi debili, koji samo cekaju poziv za mobilizaciju. Iskreno sam se obradovao kada sam prvi put posetio ovaj forum, jer konacno vidim nekog ko normalno razmislja u ovoj zemlji.
Umesto da lobiras za programe koji su pomirljivi prema svima, ti bi da mi ratujemo i ginemo...
Ti bi zeleo nova krvoprolica, pa da se hvalis kako si "Srbenda".
Ne bi me zacudilo da citas Beckovicevu naci-poeziju, ili pak "Istoriju srpskog nacionalizma"...
Pocinjem da sumnjam da si ti uopste u inostranstvu, verovatno zivis u Zemunu...
PS. PROVIDAN SI Exclamation
Nazad na vrh
supersonics

Pridružio: 02 Maj 2005

PorukaPoslao: Uto Maj 03, 2005 7:14 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

dijasporac ::
Posto vidim da se na ovom forumu diskusije svode uglavnom na pljuvacinu po trenutnoj vlasti, zamolio bih cenjene forumase da izloze svoju viziju spasavanja Srbije iz nesrece u kojoj se trenutno nalazi.
S obzirom da ne zivim u Srbiji vec duzi niz godina i ne znam najbolje koja partija koliko radi u kom pravcu, molio bih da se svaki argument zavrsi sa predlogom partije koja je sposobna da taj plan i sprovede. Na ovaj forum sam se inicijalno ukljucio iskljucivo zato sto sam smatrao da ovde dolaze ljudi koje dele iste ideje o Srbiji kao pravnoj, ekonomski jakoj i nacionalnoj drzavi, koja bi obuhvatala najmanje jos rep. srpsku, kao i odredjene delove sadasnje hrvatske. Ocekivao sam konstruktivne razgovore i diskusije, u velikim kolicinama, ali sve sto sam nasao je pljuvanje po v.seselju, koji mislim da nema nikakve veze sa iskrenim patriotom a inace je jedna obicna zamlata. Ako sam kojim slucajem uleteo na forum neke partije, izvinjavam se necu se vise javljati, ali ako nisam, voleo bih da znam kako razmislja prava srpska nacionalna inteligencija. Veliki pozdrav svim Srbima, a pogotovo onima koji imaju energije da budu konstruktivni u ovim teskim trenutcima, a ne samo da klimaju glavom i da se slazu kako je sadasnja vlast nikakva.

Dijasporac, da li je normalno da se tvoji "konstruktivni" predlozi svode na jacanje nacionalne drzave i propagiranju Seseljevih "koski" i njegovih granica. Sve mi se cini da si ti jedan od njihovih, a normalni ljudi znaju kolko je zla donela takva politika koju je propagirao Seselj sa logistickom podrskom DB-a.
Ne zanima me jacanje nacionalne drzave, nigde, pa ni ovde. Procitaj malo kako ispravno misle ovi ljudi sa foruma i pokusaj da shvatis da je vreme sukoba koje su nam nametale takve "patriote" kao Seselj proslo i ne zelimo da se ikada vrati Evil or Very Mad
Nazad na vrh
Don Kihot

PorukaPoslao: Uto Maj 03, 2005 1:31 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Evo malo radikalskih bisera.....
Cisto da nam bude zanimljivije kada ih analiziramo

"Ako tomislav nikolic izgubi predsednicke izbore, ja se povlacim iz politike" (Vucic)

"Nijedan poslanik nece dobiti platu dok se ne isplati zadnja penzija"/ (a na pitanje zasto primate plate:) - "pa sad smo na vlasti!" (srs poslanik pre/posle vlasti)

"I Tito je imao problema sa nogom pre smrti" (Tomislav Nikolic o Zoranu Djindjicu)

"Narko demokrate" (Svi iz vrha srs-a,narocito-ona curka Gordana Pop Lazic u emisiji zamka (pink srstv-a)

"Sram te bilo, dzukelo jedna" -Toma Nikolic (Skupstinska beseda- mudrog vladike)

" Sapleo se na Bananu... "(Vojislav Seselj o prebijanju Baralica,inace Seselj nije bio dovoljno musko da licno to uradi,samo je voajerisao dok je Baralica obradjivao telohranitelj)

"Ne vidim nista pozitivno u EU, osim sto je zla" (Toma Nikolic)
-"i mi radikali smo za Eu"(prilikom jednoglasnog usvajanja skupstinske rezolucije)

"Brak bez dece nije brak" - Tomislav Nikolic na gostovanju na TV Politika
Nazad na vrh
Prikaži poruke iz poslednjih:   
Napiši novu temu   Odgovori na poruku    Zamisli Srbiju forum -> Otvoreni forum Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4 ... 87, 88, 89  Sledeci
Strana 3 od 89

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu
Zamisli Srbiju topic RSS feed