Zamisli Srbiju forum Zamisli Srbiju
(Zamisli svoj grad)

FAQ - Često Postavljana PitanjaFAQ - Često Postavljana Pitanja   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Korisničke grupeKorisničke grupe   Registruj seRegistruj se 
 ProfilProfil   Proveri privatne porukeProveri privatne poruke   PristupiPristupi 

Prekid pregovora sa EU, posledice...
Idi na stranu 1, 2, 3 ... 59, 60, 61  Sledeci

Napiši novu temu   Odgovori na poruku    Zamisli Srbiju forum -> Otvoreni forum
Pogledaj prethodnu temu :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
Pritiskivac

Pridružio: 30 Nov 2005

PorukaPoslao: Sre Maj 03, 2006 8:23 am    Naslov: Prekid pregovora sa EU, posledice... Odgovoriti sa citatom

Više izvora navodi da će se srpski premijer danas obratiti naciji. Očekivanja od takvog za Vojislava Koštunicu neuobičajenog nastupa su različita: na jednoj strani su oni koji kažu da će on u poslednjem trenutku ubediti Del Ponteovu i Rena da će Mladić biti pre 11. maja u Hagu, a na drugoj oni koji su uvereni da će premijer saopštiti vest o Mladićevoj predaji.

Na trećoj strani su oni koji smatraju da će obraćanjem naciji Koštunica, faktički, najaviti novi krug međunarodnih sankcija kojima će Srbija biti izložena zbog izostanka efikasne saradnje sa Haškim tribunalom.

Veliki vodja resio je da je kucnuo cas da se danas, nakon dugog, dugog vremena konacno obrati svojim podanicima, ali ne verujem da ce njegovo pojavljivanje biti u nekakvom pokajnickom i skrusenom maniru. Pre je za ocekivati da ce ovaj "dokazano sposobni" premijer pokusati pucanstvu da objasni da je sve u Bozjim rukama i da prosto nijedan napor, a bilo ih je toliko!, nije urodio plodom kada je u pitanju predaja Ratka Mladica. Kostunicina vlada nije uspela da ispuni uslov za nastavak pregovora o pridruzivanju EU, sto znaci da smo, prosto receno, obrali zelen bostan.
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Brain in pain

Pridružio: 01 Maj 2006

PorukaPoslao: Sre Maj 03, 2006 9:00 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Oho, poglavica se obraca naciji? Ma on je u nekom teskom tripu, sigurno misli da je Manitu licno (ja bih rekao - poManitu, ali neka bude). A vi ste zaboravili kako se on po potrebi lepo druzi s narodom, kako je s tugom i vidljivom empatijom pristupio stanovnicima Jase Tomica prosle godine, kako je brizan otac nacije, patrijarh srpske demokratije!
Mislim da je danasnji dan savrsen za malo prisecanje na njegovu emotivnost, patriotizam, iskrenu zabrinutost kada narod pati, toliku da mu ni na kraj pameti nije da vec jednom sjase s nase grbace i pusti nas da zivimo kao sav normalan svet.

Nazad na vrh
Perfekt Futurni

Pridružio: 23 Mar 2006

PorukaPoslao: Sre Maj 03, 2006 9:31 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Nemojte tako! Vidite li taj izraz odlucnosti na njegovom licu? Verujem da ce ( uz "strucnu pomoc" cika Velje ) da nam kaze da i branje zelenog bostana predstavlja okosnicu razvitka nase privrede, a vunene carape - buduci serbski brend!
O tome da danas istice rok za predaju Mladica Hagu obavestice ga, valjda, neko od bliskih mu saradnika.
Nazad na vrh
Periskop

Pridružio: 21 Nov 2005

PorukaPoslao: Sre Maj 03, 2006 10:55 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Obratice nam se premijer? Vec sam pretrnuo od straha.
Sta li ce tek da nam radi?
Nazad na vrh
Kaleidoskop

Pridružio: 18 Apr 2006

PorukaPoslao: Sre Maj 03, 2006 1:34 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

KAO I UVEK - DA NAS OBMANJUJE, LAZE, DA MANIPULISE.

Prvi put zbog oficira ispašta narod

U svom saopštenju, premijer Srbije Vojislav Koštunica, koji je obećao da će se Mladić naći u Hagu do početka maja, navodi: "Sada smo zastali samo zato što Ratko Mladić nije u Hagu. To je i jedini razlog što se odlažu pregovori sa EU. Ovo odlaganje nanosi ogromnu štetu Vladi Srbije i našoj zemlji i, posle svih nevolja kroz koje smo prošli, znači novo gubljenje vremena u trenutku kada su nam, kao narodu i državi, svaki dan i nedelja više nego dragoceni."

"Građani Srbije treba da znaju da je Vlada činila apsolutno sve što je u njenoj moći da Ratko Mladić konačno ode u Hag. Utvrđeno je ko je sve učestvovao u široj grupi, kao i u užem jezgru pomagača u skrivanju Ratka Mladića. Sud je za više pomagača iz najužeg jezgra odredio i višemesečni pritvor. Po svemu sudeći, pošto je celokupna mreža pomagača otkrivena, Ratko Mladić se sada skriva potpuno sam. Pitanje je, dakle, tehničke prirode da se otkrije mesto na kome se sada krije Ratko Mladić", navodi Koštunica.

Za sve bi najbolje bilo da i Ratko Mladić sledi primer ostalih oficira i ode u Hag. Nikada se u našoj istoriji nije desilo da zbog jednog oficira ispaštaju cela država i narod, navodi premijer Srbije. Naprotiv, do sada je uvek bilo da su svi naši oficiri, bez obzira kojoj su ideologiji i vremenu pripadali, iznad svega stavljali interes države i svog naroda. Skrivanjem, Ratko Mladić nanosi tešku štetu našim državnim i nacionalnim interesima.

Pošto je Vlada Srbije do sada zaista činila sve što je bilo moguće, moje je uverenje da je bilo bolje ne odlagati pregovore. Takvim odlaganjem dolazimo u neprirodnu situaciju da interesi čitave jedne zemlje budu ugroženi zbog jednog čoveka. Ali, pošto je takva odluka već doneta, na nama je da i u ovim, nepovoljnim okolnostima, pronađemo rešenje. To je zadatak koji nam predstoji da završimo.

Istina, zbog JEDNOG coveka. Ali ne Ratka Mladica.
Nazad na vrh
Galactic

Pridružio: 18 Apr 2006

PorukaPoslao: Sre Maj 03, 2006 2:42 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

"Poštovani gospodine predsedniče, podnosim ostavku na mesto potpredsednika Vlade Republike Srbije. EU je danas suspendovala pregovore o Sporazumu o stabilizaciji i pridruživanju jer naša vlada, suprotno Vašem izričitom obećanju nije obezbedila političke uslove za nastavak pregovora”, stoji u tekstu ostavke koju je Labus dostavio premijeru Vojislavu Koštunici. “Time je izneveren jedan od najvažnijih interesa zemlje i građana Srbije. Kao potpredsednik vlade i šef pregovaračkog tima za pridruživanje EU, ja ne želim da učestvujem u takvoj politici”, stoji u Labusovoj ostavci.
Nazad na vrh
Petrija

Pridružio: 19 Apr 2006

PorukaPoslao: Sre Maj 03, 2006 2:46 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Ma jel' to tačno? SVAKA ČAST LABUSU, spasao je obraz što se mene tiče iako nisam glasač G17.
DA LI TO ZNAČI - PADA VLADA?!!!!!!!!!!!!!
Nazad na vrh
Max

Pridružio: 26 Jul 2005

PorukaPoslao: Sre Maj 03, 2006 2:58 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Klasicna manipulacija Labusa i inih, kao i mnogo puta do sada. Ovim potezom se zeli skrenuti sa sustine problema. Sada ce se diskutovati o ostavci, a nece se pricati o odgovornosti Kostunice i njegovih prilepaka.
Jasan dokaz je i to sto ce G17 i dalje podrzavati iz navodno drzavotvornih interesa i odgovorne politike. Ma pazi da ne poverujem. Razloge treba traziti i u tome sto mu Dinkic duva za vratom u stranci. Da je on iole bio odgovoran to bi ucinio mnogo ranije.
Zoran Ðinđić, je rekao i meni i mnogim ljudima, da je bez obzira na sve to, Čedomir Jovanović jedina osoba iz Demokratske stranke čiju je svaku političku izjavu spreman da potpiše blanko, “za razliku, nažalost, od ostalih mojih potpredsednika i članova stranke gde kada vidim da progovore, tresem se pola sata šta će reći”. Beba Popovic
Nazad na vrh
Ponocni

Pridružio: 20 Nov 2005

PorukaPoslao: Sre Maj 03, 2006 3:01 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Daj, Max, nije li ovo odgovoran potez? Ipak? Bez obzira na pocetnu gresku podrzavanja Kostunicine vlade, Miroljub Labus je ovim svojim gestom pokazao da ima savesti. Sto se mene tice, slazem se s Petrijom. Svaka cast, stvarno.
Nazad na vrh
Max

Pridružio: 26 Jul 2005

PorukaPoslao: Sre Maj 03, 2006 3:10 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Nista ja njima ne verujem. Toliko puta do sada su se izblamirali, gledajuci svoje licne interese, da ja nemam nameru da im verujem. Mozda sam ja previse extreman, ali jednostavno ne zelim da manipulisu mnome.
Zoran Ðinđić, je rekao i meni i mnogim ljudima, da je bez obzira na sve to, Čedomir Jovanović jedina osoba iz Demokratske stranke čiju je svaku političku izjavu spreman da potpiše blanko, “za razliku, nažalost, od ostalih mojih potpredsednika i članova stranke gde kada vidim da progovore, tresem se pola sata šta će reći”. Beba Popovic
Nazad na vrh
Harvey

Pridružio: 12 Maj 2005

PorukaPoslao: Sre Maj 03, 2006 3:18 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Nazalost, u Srbiji je sve pod znakom pitanja. Ne verujemo vise ni u ono sto je ocigledno i prosto, a kamoli u nesto sto ima slozenu pozadinu. Ostavka je definitivno pala, a o razlozima za njeno podnosenje mozemo da nagadjamo.
Ja sam po prirodi optimista pa se nekako nadam da se mozda stvarno radi o odgovornosti koja jeste pokazana nakon mnogo stvari koje su i ranije mogle do nje da dovedu, ali kad god dosla - dobro dosla!
Nazad na vrh
Ovca

Pridružio: 06 Jun 2005

PorukaPoslao: Sre Maj 03, 2006 3:29 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Petrija ::
Ma jel' to tačno? SVAKA ČAST LABUSU, spasao je obraz što se mene tiče iako nisam glasač G17.
DA LI TO ZNAČI - PADA VLADA?!!!!!!!!!!!!!

isto razmisljanje. mozemo sada pricati sto to nije ucinio ranije, ali je ipak osvetlao obraz. prvi put u dve godine da neko iz vlasti podnese ostavku. ovim cinom , labus je ipak pokazao da je odgovorniji, da se razlikuje od svih ostalih iz ove klerofasisticke vlasti.
i ja lazem Labuse pravi potez. bravo.
sto se tice kalasnjikova, malopre sam ga gledao na rts-u i doslo mi je da razbijem tv. licemerje, zmiski, gusterski osmeh pri kretenskom obracanju, gde ponavlja po ko zna koji put laz, obmanjuje javnost, mrtav-ladan saopstava da je proces sap prekinut, a pri tom moronski ne ume da skine sa lica onaj odvratni osmeh. hebe nas u zdrav mozak.
Frutek

Pridružio: 14 Jul 2005

PorukaPoslao: Sre Maj 03, 2006 3:34 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

SAOPŠTENJE ZA JAVNOST

Beograd, 03. Maj 2006.

Šokirani smo neogovornošću Vlade Republike Srbije i zgroženi objašnjenjima za
nečinjenje koje je dovelo do prekida pregovora o priključenju Srbije Evropskoj Uniji.
Posle sramnog saopštenja srpskoj javnosti ostaje nam da se pitamo na osnovu čega je premijer Koštunica uopšte dao “čvrsto” obećanje međunarodnim institucijama da će isporučiti Mladića.
Potpredsednik Vlade nam je saopštio “da nas samo čudo i Bog mogu spasiti” i da je “neko”odgovoran za sve ružno što nas očekuje.
Umesto da pronađe i uhapsi Mladića, Koštuničina Vlada je počela pregovore sa Bogom i “progurala” Zakon o crkvama i verskim zajednicama i najavila povraćaj crkvene imovine. Umesto da pronađe i uhapsi Mladića, srpska policija kojom rukovodi Koštuničina partija zatvara BK Televizuju i postavlja direktore škola u Zemunu.
“Neko” jeste odgovoran i zove se Vlada Republike Srbije. Neispunjavanje datih obećanja koje je dovelo do prekida pregovora više se ne može pravdati. Srbiji nije potrebna Vlada koja veruje u čuda. Zato Koštunica i njegovi ministri
moraju preuzeti odgovornost za svoju anti - evropsku politiku i moraju podneti ostavku.

Za Građanske inicijative

Miljenko Dereta
Izvršni direktor
Nazad na vrh
Forest

Pridružio: 04 Apr 2006

PorukaPoslao: Sre Maj 03, 2006 3:44 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Posle sramnog saopštenja srpskoj javnosti ostaje nam da se pitamo na osnovu čega je premijer Koštunica uopšte dao “čvrsto” obećanje međunarodnim institucijama da će isporučiti Mladića.
Potpredsednik Vlade nam je saopštio “da nas samo čudo i Bog mogu spasiti” i da je “neko”odgovoran za sve ružno što nas očekuje.

Ostavke, to je jedino sto bi ova vlada mogla da ucini za dobrobit gradjana Srbije! Labus se pokazao kao najodgovorniji, ali sumnjam da ce iko drugi slediti njegov primer!
Razloga za pad vlade bilo je mnogo, ali ovaj je definitivno najjaci.

Ovco, ne sumnjam da je Kostunica bio ljigav do besvesti u svom obracanju naciji.
To je covek bez obraza i osecanja, covek koga se interesi drzave ni ne doticu.
Smena, novi kadrovi, demokrate, nista drugo nam ne preostaje. Ode Srbija u proslost, umesto u buducnost!
Nazad na vrh
klaustrofobican

Pridružio: 05 Mar 2005

PorukaPoslao: Sre Maj 03, 2006 3:54 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Ja sam skeptican cim je Labus u svom saopstenju obecao dalju podrsku vladi zbog...bla, bla, bla...a tu je i mladjani Dinkic, koji ce kao u slucaju bradatog Markovica, posredovati, pa ucenjivati ostale clanove GO G17, i sva sta moze da se desi. Npr. da Labus zamrzne ostavku, setite se smradikala 99, i iste farse. Uostalom, zasto decidno nije rekao ovaj premijer i jocic, stojkovic, UDBA, VBA su bitange?
Tek tada bi dobio moje poverenje u ono sto je izjavio.
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora
Prikaži poruke iz poslednjih:   
Napiši novu temu   Odgovori na poruku    Zamisli Srbiju forum -> Otvoreni forum Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu 1, 2, 3 ... 59, 60, 61  Sledeci
Strana 1 od 61

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu
Zamisli Srbiju topic RSS feed