Zamisli Srbiju forum Zamisli Srbiju
(Zamisli svoj grad)

FAQ - Često Postavljana PitanjaFAQ - Često Postavljana Pitanja   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Korisničke grupeKorisničke grupe   Registruj seRegistruj se 
 ProfilProfil   Proveri privatne porukeProveri privatne poruke   PristupiPristupi 

Otvaranje tajnih dosijea! Posaljite komentar...
Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, ... 57, 58, 59  Sledeci

Napiši novu temu   Odgovori na poruku    Zamisli Srbiju forum -> Demokratija i Srbija!
Pogledaj prethodnu temu :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
Johny Deep

Pridružio: 13 Mar 2005

PorukaPoslao: Uto Mar 29, 2005 10:04 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Pa da, sta ste mislili drugari, da su za otvaranje ARHIVE DB-a, deca, unuci, naslednici biseg komunistickog rezima, koji u bezbedonosnoj sferi nije taknut jos od 45 godine :wink: Znamo kako se regrutuju i kako se primaju novi kadrovi u sluzbi kakva je DB. Tamo je moguce zaposliti se i biti kakav sef, samo ako ste sin, cerka, najblizi srodnik nekoga iz te sluzbe, to svako zna, ili ako poznaje nekog iz tih sluzbi… koja je zapravo sluzba zatvorenog kruga ljudi Exclamation Dokaz da se od 5. oktobra jos nije donesen zakon o otvaranju dosijea, je taj - da je vecinu stranaka osnovao licno DB-a. Drugog razloga nema. Zato se i u SPO desava sve ovo sto se desava. BIA (za neupucene DB ili OZNA) bas zbog ovog zakona i drugih stavova razbija SPO. Zbog ovog i slicnih zakona se u SPO desava to sto se desava Idea BIA (OZNA, UDBA, DB) je i dalje vrhovna vlast u ovoj zemlji :x
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora
ludi milojko

Pridružio: 29 Mar 2005

PorukaPoslao: Uto Mar 29, 2005 10:51 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Znamo kako se regrutuju i kako se primaju novi kadrovi u sluzbi kakva je DB.
Ne, mi u stvari to ne znamo, jer sluzba je i dalje obavijena velom tajne...
Ja sam mislio, posle promena nesto ce se promeniti, i desile su se promene. Kako je Johny lepo primetio, dobili su novo ime --BIA.
I sve ostalo je ostalo po starom, stari metodi, kadrovi (kako lep izraz), misija Exclamation U jednom nestabilnom sistemu kakav je ovaj nas, to je samo moglo da rezultira necim strasnim. I desio se 12.03.2003. ubistvo premijera. I to na kakav nacin. Genijalan spoj sluzbe i kriminalaca koji su odgledali sva tri dela Kuma, i pomislli Idea pa ovo mozemo i mi Twisted Evil
I sve dalje sto se desavalo u sluzbi (kako vole da je zovu oni sami) nije slutilo na dobro. Prvo Rade Bulatovic izjavljuje nema vise prislusnih uredjaja kod Vuka, pa ono ipak ima, pa opet Rade ima samo tri....kao da ih je on postavio licno, pa ne zeli da ih otkrije.....Kao da nekim ljudima iz vlasti (i ove i bivse) u stvari nije u interesu da izvrsi korenitu reformu policije. Iako svi dobro znamo da ljudi iz sluzbe ne zele reformu sluzbe, drzava i dalje pokazuje da postoje strukture koje su i dalje nedodirljive.

I opet se vracamo na Kuma I,II i III. I da cekamo novu ekipu koja misli da je don Korleone jedan lik kojeg treba imati i Srbija. Ali ti isti bi kao i legija, *iptar, budala, kum, majmun, mutavi, da to postanu preko noci....i ko zna, da su uspeli mozda bi i svojim nadimcima dodali nesto kao don Mutavi, de *iptar, sir Budala, .....
Ovoj zemlji je potrebna katarza, ali od toga po svemu sudeci nema nista, tako da cemo jos dugo imati ljude koji misle da mogu (i stvarno mogu) sve...

Sluzba, bila ona medicinska, socijalna, vatrogasna, ili ma koja druga, mora da ima monitoring od strane visih instanci, da bi se sprecili bilo kakvi vidovi zloupotrebe, korupcije, malverzacije,...
Doktor primi mito da bi brze, detaljnije i kvalitetnije pregledao pacijenta.....za svaku osudu
Radnik sluzbe bezbednosti prima novac od treceg lica za neke usluge...
kakve su posledice u prvom, a kakve u drugom slucaju.

Mislite o tome prilikom price o otvaranju dosijea, ili bilo cega o sluzbi Idea
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Pogledaj dom svoj andjele

Pridružio: 16 Mar 2005

PorukaPoslao: Sre Mar 30, 2005 1:07 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Naravno da bi otvaranje dosijea imalo negativne posledice, ali po koga Question Po mene sigurno ne, vec pre svega, po razne cause, dousnike, ljude bez morala koji su ucestvovali u pravljenju istih Exclamation Zatim po one koji su se obogatili u Srbiji tokom '90-ih (cast mi je i zadovoljstvo sto sam u tom periodu bio luzer kao i vecina mojih prijatelja i ljudi koje postujem), a mislim da se vlada najvise plasi otvaranja tih dosijea zato sto mozda u njima pise i nesto o tome kako je nastala stranka 'sa najvecim koalicionim kapacitetom', kao i o ulozi brojnih krtica u opoziciji Idea Stanje u drustvu nam vise nego jasno pokazuje da su upravo te tadasnje (a, bogami i sadasnje) krtice danas na vlasti, pa bi bas bilo glupo da se javno obelodane njihova imena :wink:
Nazad na vrh
SCORPIO

Pridružio: 17 Mar 2005

PorukaPoslao: Sre Mar 30, 2005 2:34 pm    Naslov: Vlada i dosijei ! Odgovoriti sa citatom

"Skupštini Srbije stiglo je mišljenje republičke Vlade na zakonski predlog grupe od 13 poslanika SPO o otvaranju dosijea službi bezbednosti u Republici. Vlada sugeriše Skupštini da ne prihvati ovaj predlog, uz obrazloženje da je manjkav, između ostalog zato što se njime narušava princip nedeljivosti i jedinstva arhivske građe kao istorijske i kulturne baštine, kao i pravila čuvanja arhivske građe, njenog stručnog održavanja i zaštite od rasparčavanja i uništavanja".

Tragi-komicno je misljenje Vlade po pitanju predloga za otvaranje dosijea. Zasto se oni toliko plase njihovog otvaranja, verovatno jer nisu sigurni cega sve tu ima. Jednostavno smaraju nas sa glupim izgovorima, oni brinu za "narušavanje principa nedeljivosti i jedinstva arhivske građe kao istorijske i kulturne baštine".
Stvarno cudno, postali smo zemlja "CUDA" !
PS. SPIJUNI SU SVUDA OKO NAS !!!
Nazad na vrh
Urednik

Pridružio: 28 Feb 2005

PorukaPoslao: Čet Mar 31, 2005 3:18 pm    Naslov: "Ima li reforme tajnih službi?" Odgovoriti sa citatom

"Ima li reforme tajnih službi?" 31. mart 2005.
Nijedna vlast u Srbiji posle 5. oktobra nije pokazala volju da otvori tajna dosijea i da reformiše tajne službe.
To je zaključak učesnika tribine "Ima li reforme tajnih službi?", a bivši načelnik Državne bezbednosti Srbije Goran Petrović rekao je da su vojne tajne službe ostale netaknute i preživele vreme posle pada režima Slobodana Miloševića. Petrović navodi da je Vlada Srbije, naravno, odbila predlog Srpskog pokreta obnove za donošenje zakona o otvaranju dosijea pošto je šef Bezbednosno-informativne agencije Rade Bulatović učestvovao u skrivanju ratnih zločinaca. "On je učestvovao u skrivanju ratnih zločinaca, ili, hajde da budemo legalisti, optužene za ratne zločine. Vojska je aktivno čuvala Ratka Mladića 2001. mi smo takve informacije dostavili svim relevantnim subjektima. To je čovek koji je lično organizovao obezbeđenje Veselina Šljivančanina, njegovo skrivanje po kasarnama dok ga nije uhapsila ista ta BIA", kaže on.

Poslednji izmenio/la Urednik dana Pon Apr 18, 2005 3:02 am, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh
ScoTT

Pridružio: 30 Mar 2005

PorukaPoslao: Čet Mar 31, 2005 6:49 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Sto je ovaj Petrovic odjednom postao pametan. Cim ga maknu s vlasti on zna i nacin na koji treba resavati probleme, kako to samo nije znao dok je bio na funkciji? Pa je l' je i on tada za svog sefa radio isto sto rade i ovi koje spominje za sadasnje sefove. Djindjic nije ni dotakao tajne sluzbe kao sto ih nece dotaci ni Kostunica, a mozemo samo da se zavaravamo i prepucavamo medjusobno. Tajne sluzbe kontrolisu njih. Idea
Nazad na vrh
volks

Pridružio: 22 Mar 2005

PorukaPoslao: Čet Mar 31, 2005 7:17 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Iako je zakasnio, Petrovic je u pravu. Dok u ovoj zemlji ne budu razmontirani opskurni centri moci (preziveli ne iz Slobinog, nego jos iz Brozovog vremena!), sve ostaje paralisano: i oni cestiti delovi vojske, i privreda, i spoljna politika. Drzava koja i dan-danas na desetine hiljada svojih gradjana drzi u evidenciji kao "sumnjiva lica" i "neprijateljske elemente" - takva drzava je sve, samo ne demokratska :x
Puci cete kad-tad, to vam ne gine :wink:
Nazad na vrh
sub zero

Pridružio: 17 Mar 2005

PorukaPoslao: Pet Apr 08, 2005 10:41 am    Naslov: Sluzba i MI... Odgovoriti sa citatom

"Prvi korak je bio u obe zemlje zakon o nelegalnosti komunističkog režima. Usledilo je 1995. u Češkoj osnivanje Ureda za istraživanje i dokumentaciju zločina komunizma i otvaranje dosijea zakonom iz 1996. Prvo isključivo pogođenim osobama koje je tajna služba (STB) pratila, šikanirala i hapsila. A zatim, zakonom iz 2002. i svakom ko to zatraži. Revolucionarni pomak u dostupnosti dosijea koji je učinio taj zakon dopunjen je i obavezom da se imena svih agenata i saradnika štampaju i objave na internetu".

Cesi su jednostavno i na vreme resili ono sto mi necemo. Pogledajte gde su oni sada. Ciji to interese ugrozava otvaranje tajnih dosijea, verovatno bivsih saradnika. Uostalom na prstima jedne ruke mogu se nabrojti politicari u Srbiji koji nisu bili saradnici DB, a ostali (seselj, magistar, mile *isakov, filozof, sokrat itd.), sve su to njihovi saradnici.
Nazad na vrh
riverman

Pridružio: 12 Apr 2005

PorukaPoslao: Pet Apr 15, 2005 9:05 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Generalno gledano, ljudi imaju u sebi osecaj nepoverenja prema drugima. Kod nekoga je to manje, a kod nekih vise izrazeno. Cini mi se(mozda i gresim), da je nas prosecan gradjanin posebno zainteresovan da sazna sta to komsija radi i ko su ljudi koji mu dolaze u kucu, vole ljudi da "bace uvo" u tudju sobu pa nek ide do djavola. Ali, i tu postoji jasna demarkaciona linija Idea Neki to rade iz ciste znatizelje, onako volonterski, sa puno entuzijazma, dok neki to rade profesionalno, sa sve placenog osiguranja, regresa i toplog obroka Shocked E, sad smo tu, sad smo dosli do onog pravog pitanja, ko su oni Question Mozda je to moj komsija, mozda moj prodavac novina, onaj sto me stalno mrko pogleda kad ga pitam da li je dobio "Vreme", mozda mi je teca dousnik, mozda, mozda, mozda. Ovo je veoma slozena tema, i ovo je veliki problem. Ko zna ko je od nas za ovih pedesetak godina bio pod budnim okom ljudi iz tajnih sluzbi, i ko zna koliko su zivota ljudi, bas ti denuncijanti, te sitne i nemoralne tuzibabe uspeli da uniste Question Pravedno je znati istinu, neka se otvore sva dosijea, ljudski je znati sta su sve radili ovih godina. Zelim i imam pravo da znam ko je spijunirao i cinkario, ko je oterao mnoge ljude na politicku robiju Exclamation Neka se zna ko su "crni zbirovi", vreme je Shocked
Nazad na vrh
abrakadabra

Pridružio: 09 Apr 2005

PorukaPoslao: Sub Apr 16, 2005 12:16 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Krajem devedesetih u Niksicu je jednog jutra osvanuo letak sa 50-tak imena Niksicana. Na spisku su se uglavnom nalazili ugledniji sugradjani.
Pored liste imena na letku je pisalo jos nesto: Spisak dousnika DB-a.
Velika je frka izbila u gradu, jer su to bili vidjeniji gradjani, komsije, profesori, ....
Spisak verovatno nije bio lazan, nekome je jednostavno puklo, i odlucio da obelodani zbirove.
Od tada se u Niksicu lepse, i lakse zivi.
Kada cemo mi da sredimo u nasem dvoristu Question .
Nazad na vrh
riverman

Pridružio: 12 Apr 2005

PorukaPoslao: Ned Apr 17, 2005 12:33 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Citat:
Krajem devedesetih u Niksicu je jednog jutra osvanuo letak sa 50-tak imena Niksicana. Na spisku su se uglavnom nalazili ugledniji sugradjani.
Pored liste imena na letku je pisalo jos nesto: Spisak dousnika DB-a.
Velika je frka izbila u gradu, jer su to bili vidjeniji gradjani, komsije, profesori, ....
Spisak verovatno nije bio lazan, nekome je jednostavno puklo, i odlucio da obelodani zbirove.
Od tada se u Niksicu lepse, i lakse zivi.
Kada cemo mi da sredimo u nasem dvoristu Question

Mogu samo da zamislim sta bi se dogodilio kod nas. Odjednom bi se pokazalo ko nam je sve ulazio u kuce, koga smo zvali na rodjendane i slavlja, sa kim smo isli na pecanje, kome smo pomogli da prebrodi finansijske krize...
Lepo bi bilo znati ko su nase senke, jednostavno bilo bi nam mnogo lakse.
Sami su prihvatili svoj profesionalni poziv i nema potrebe da se kriju. Pa momci nije fer, igrajmo pravilima koja su prihvatljiva za obe strane. Kad vi vec sve znate o meni, dajte mi sansu da vas blize upoznam Very Happy
Bas me zanima ko me je prijavio 1999 da sam bio na protestu ispred Vojnog odseka Idea
Nazad na vrh
200/na sat

Pridružio: 31 Mar 2005

PorukaPoslao: Ned Apr 17, 2005 2:45 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Jedan od bivsih direktora CIA-e je rekao: Moze Vas povrediti samo onaj kome ste dozvolili da Vam se dovoljno priblizi ! Laughing
Otvaranje tajnih dosijea ce razotkriti mnoge koji su mi se predstavljali, kao prijatelji, komsije, bivse devojke, profesori... Embarassed
Neki kazu da ce se time unistiti rad sluzbe, i poverenje ljudi koji su dugogodisnji saradnici. Ako je to cena koju mora da platimo, ja sam spreman da se dosijei otvore odmah Question
Svi oni koji nisu imali "prijateljske" kontakte sa OZNA, UDB-a, SDB, BIA, KOS, nemaju razloga da strepe, iz prostog razloga zato sto su u moralnom smislu "cisti" Laughing
Ove ostale "ZALIM" Idea
Nazad na vrh
jeca

Pridružio: 11 Apr 2005

PorukaPoslao: Ned Apr 17, 2005 5:40 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Postoje misljenja da ce otvaranje tajnih dosijea, pokrenuti "zlu krv" nasih gradjana. Sudeci po onome sta se sve desavalo na nasim podrucjima, ovo me pomalo plasi :x
Medjutim, kada bolje razmislim, zasto bih se ja plasila Question
Pa nisam ja spijunirala i prisuskivala ljude Exclamation
Nisam ja pratila i cinkarila nego ONI,"prijatelji sa pedigreom" tajnih sluzbi.
Sve vise sumnjam da je prica o pokretanju "zle krvi" lansirana iz tih istih tajnih centara moci, kako bi se zastitili njihovi poslusnici
Evil or Very Mad
Nazad na vrh
talicni

Pridružio: 18 Apr 2005

PorukaPoslao: Pet Apr 22, 2005 4:10 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Kakav bi to spektakl bio kada bi se otvorili tajni dosijei, mogu samo da zamisljam. Takav rasplet dogadjaja ne bi mogao ni Veljko Bulajic da osmisli Very Happy
Pa doslo bi do neminovne emigracije velikog dela "mirnih i postenih" gradjana mile nam domovine. Kako bi se lepo videlo sa kim smo ziveli svih ovih godina Evil or Very Mad Pa tu bi i brakovi popucali, da ne pricam o "prijateljstvima". Bile bi price tipa "morao sam", "bio sam ucenjen", "mislio sam da radim ispravnu stvar", "prevarili me" i ko zna kakve jos. Ali drugovi stanite, sacekajte malo, pa gde bas vas da nadju Question Pa sto mene nisu pitali da budem dousnik Question Pa mogu i ja da kazem da nemam para i da moram da se "snalazim", ali da li je to moralno Question Da li je posteno ulaziti u tudje zivote i cinkariti za licne interese Question Naravno da nije i zato je "sluzba" angazovala vas, koji ste "morali" i koji ste "ucenjeni", zato sto im licno vi dugujete. Znaju oni na cija vrata treba da zakucaju i zato nemojte da se pravite ludi, jer vas niko nije terao-SAMI STE TO TRAZILI.
Nazad na vrh
the boy

Pridružio: 19 Apr 2005

PorukaPoslao: Ned Apr 24, 2005 9:41 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Otvaranje tajnih dosijea plasi one koji su bili ucesnici u jednom prljavom, nemoralnom poslu. Mi ne treba da se plasimo, naprotiv, mi treba da iniciramo da da se donese Zakon o lustraciji. To je nuzno, moraju se znati ljudi koji su radili i bili placeni kao konfidenti raznih tajnih sluzi Evil or Very Mad
Vecina od nas je imala neprijatna iskustva sa policijom u periodu protesta koji su demokratizovali Srbiju. Mnogi su privodjeni, mnogi su fizicki zlostavljani i lepo bi bilo znati ko ih je prijavio, ko ih je pratio i ko im je usao u privatnost zivota.
Setite se politickih disidenata, setite se politickog delikta i zato je sasvim prirodno traziti otvaranje dosijea i ljudi koju su ga kreirali. Zanima me kako sam ocenjen u "njihovim" ocima Idea
Nazad na vrh
Prikaži poruke iz poslednjih:   
Napiši novu temu   Odgovori na poruku    Zamisli Srbiju forum -> Demokratija i Srbija! Sva vremena su GMT + 2 sata
Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, ... 57, 58, 59  Sledeci
Strana 2 od 59

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu
Zamisli Srbiju topic RSS feed