Zamisli Srbiju forum Zamisli Srbiju
(Zamisli svoj grad)

FAQ - Često Postavljana PitanjaFAQ - Često Postavljana Pitanja   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Korisničke grupeKorisničke grupe   Registruj seRegistruj se 
 ProfilProfil   Proveri privatne porukeProveri privatne poruke   PristupiPristupi 

Religija, SPC i Drzava! Posaljite komentar...
Idi na stranu 1, 2, 3 ... 53, 54, 55  Sledeci

Napiši novu temu   Odgovori na poruku    Zamisli Srbiju forum -> Demokratija i Srbija!
Pogledaj prethodnu temu :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
bik

Pridružio: 26 Feb 2005

PorukaPoslao: Čet Jun 30, 2005 2:43 am    Naslov: Religija, SPC i Drzava! Posaljite komentar... Odgovoriti sa citatom

Procitajte na home page ovog sajta, u linku Govori i izjave, izjave crkvenih poglavara SPC :wink:
MANNITOU JR

Pridružio: 09 Jun 2005

PorukaPoslao: Čet Jun 30, 2005 9:40 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Iz svakog nastupa crkve i njenih zaposlenih stice se utisak da se ta organizacija pretvorila u jedan FASISTICKO-LOPOVSKI koncern, ciji je cilj da sto duze ostavi u zivotu razne nebesko-srpske teorije i teoreticare, kao i da prikupi sto vise novca za sebe i svoje potrebe.
Jedan od najvecih krivaca za totalnu propast svih (u Srbiji vazda krhkih) vrednosti (u Srbiji vazda krhkog) gradjanskog drustva je vajna SRPSKA PRAVOSLAVNA CRKVA. Zato bi bilo potpuno pogresno govoriti o SPC kao o klasicnoj verskoj instituciji. SPC je na najgori moguci nacin umesana u rat na prostoru bivse Jugoslavije, a svedoci smo i njenog konstantnog uplitanja u politicka zbivanja.
Pravo sa sise SRPSKE PRAVOSLAVNE CRKVE stigao nam je citav korpus nedonoscadi. Neka se ne naljute oni koje sam zaboravio jer se uvek setim samo onih "najmilijih": FILARET, raspop ZARKO, AMFILOHIJE, ATANASIJE, PAHOMIJE, GAVRILO...
Cemu ovi ljudi mogu da nas nauce ?
Kako cemu ?!
-drevnoj vestini proganjanja
-drevnoj vestini komandovanja cetom navijaca Rada
-specijalnom batinanju homoseksualaca, pri cemu svestenik i navijaci tuku greh u coveku, a ne coveka (cista metafizika, zar ne ?)
-vrhunskom licemerju, kao i sve popularnijem zlostavljanju dece
-drevnom isceliteljskom zanatu (vrac i veliki ljubitelj paravojnih formacija Gavrilo)

OVO JE SAMO DELIC OGROMNOG PROSVETNOG POTENCIJALA
U POTPUNOSTI IZOPACENE SRPSKE PRAVOSLAVNE CRKVE !!!
Tighten Up

Pridružio: 01 Jul 2005

PorukaPoslao: Pet Jul 01, 2005 1:58 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Zanima me sta se dogodilo u medjuvremenu, povodom slucaja te nesrecne devojke (iz rumunskog, ne bugarskog manastira) koja je preminula na krstu? Da li je neko odgovarao, da li je iguman tog manastira rascinjen, uhapsen ili je slucaj zataskan?Da li se rumunski patrijarh oglasio ili je I on dao neku slicnu cinicnu I morbidnu izjavu poput njegovog ’ sluzbenika”. Kako su reagovale drzavne institucije na ovaj sablasni primer inkvizicije? Ne znam gotovo nista o poziciji rumunske pravoslavne crkve u njihovoj zemlji I njenom uticaju. Inace malo znam o zemljama u okruzenju. (digresija sa referencom na nasu hronicnu izolovanost) .
No, znam ponesto o sve vecoj bezocnosti SPC i nesposobnosti rezima da onemoguci crkvenim velikodostojnicima da indoktriniraju svoju pastvu .
Da, nasa crkva je fasisoidna, jezuitska, farisejska, ona blagosilja zlocine, u najboljem slucaju ih precutkuje (sto se svodi na isto), ali ja bih da dodam nesto sto se ne tice etike ili politike, ni ljudskih prava, nego estetike. Naime, pored ovoga sto sam nabrojala I sto nisam vezano za SCP, ona je kriva jos po jednoj tacki. Ona u svojoj ekspanziji (kvazi- renesansi) propagira vulgarnost I kic zloupotrebljavajuci tekovine vizantijske, raske ili koje vec skole srpskog srenjevekovnog slikarstva I arhitekture.
Da li ste primetili sve one ruzne plastificirane ikone koje vise na retrovizorima? Da li ste nekada bili u kucima strastvenih vernika koji se takmice u broju losih reprodukcija fresaka I ikona verujuci da ce ce im njihova brojnost pribaviti vecu milost kod boga, koji je I sam ni kriv ni duzan postao privatna svojina I miraz svim onim samozadovoljnim tipovima mirnog I najcesce meketavog glasa, koji ne prestaju da govore u Njegovo ime. Zar nisu I oni ruzni I nekultivisani kao I njihova olako usvojena doktrina koja nema nikakve stvarne veze sa ljubavlju na koju se neprestano pozivaju? Pa jos te njihove tipski gradjene crkve na svakom koraku, koje izgledaju kao da se kakav dokoni gastarbajter igrao kopiranja srednjevekovnih zaduzbina (I oblozio ih mermerom kojim je malo pre toga sredio svoje kupatilo). Da li ste nekada imali prilike da drzite u ruci neku od nesuvislih knjiga iz njihove bogate produkcije? Ko kaze da u Srbiji nema novca za izdavastvo? Da li ste prisustvovali nekom casu veronauke na kome su elementarni civilizacijski postulati izokrenuti naglavacke od strane kakvih smusenih I priucenih polu-inteligenata?Tim ljudim sumnjive pismenosti I duhovne sirine je najveci domet u knjizevnosti Dostojevski I najveca mistifikacija u poeziji Nikolaj Velimirovic ili Ducic! Da li ste nekad videli na sta lice zgrade od javnog znacaja koje su oni povratili(?) u svoj posed I preuredili ih po svome umesto da se o njima staraju strucnjaci iz Zavoda za zastitu spomenika? Neumerenost, kic, prostakluk.
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
neartikulisana individua

Pridružio: 23 Maj 2005

PorukaPoslao: Pet Jul 01, 2005 3:18 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Evo jednog govora vladike SPC-a Atanasija Jeftica. Govor je od prosle godine, tacnije 7.april 2004. Integralni tekst se nalazi na adresi
http://www.vreme.com/cms/view.php?id=375301,
a ovde navodim samo najinteresantnije delove "besede".

Već tradicionalno, 7. aprila, na Blagovesti, u manastiru Ćelije kod Valjeva, održano je sećanje na oca Justina Popovića, koji slovi za jednog od većih, i značajnijih teologa i duhovnika u pravoslavnom svetu. Posle Svete arhijerejske liturgije, kojom prilikom je o blaženopočivšem ocu Justinu besedio vladika Irinej, usledila je Duhovna akademija pod velikom šatrom, gde se mikrofona dohvatio vladika Atanasije sa svojim programom.
Zašto su Srbi nacionalisti, zašto njima ne ide u korist da mi budemo vezani za svoj narod, i da taj dar Božji poštujemo. Niko ne govori koliko su Jevreji nacionalisti, koliko Nemci, Amerikanci, oni to zovu drukčije, američki strateški interesi. A gori su od fašista i nacista, ti isti Amerikanci, probajte da nagazite američke interese, gde su došli oni nameću svoje interese, nameću šovinizam. Po njima svi smo mi drugostepena civilizacija, zato što nismo kao oni. To su demonske pretenzije, zato, nemojte se bojati, pustite te evroslinavce po Beogradu, ima ih jedan kombi da ih skupite, dve Nataše, dve Sonje, dva, ne znam kako se zove, Mirko Đorđević, nažalost bili se dokopali prethodne vlasti, takozvane dosovske, gde se šljam okupio, nazadnjaci koji su usred Beograda demonstrirali svoja prava na nastranosti.(misli na gej paradu-prim.) I bio je ministar i potpredsednik Vlade takav jedan. Pa sve deca razbucala; tu se jedino udružili "partizanovci" i "zvezdaši". Pustite, ne treba se obzirati na njih, ali, nažalost, oni njih podržavaju i plaćaju. Kad biste ušli u biografije tih ljudi, kad biste ih videli izbliza, kakvi su, odma’ bi vam sve bilo jasno. Ne treba im pridavati važnost, ali ne treba se pribojavati od toga.
........
U mom kraju, u mom selu, Srbin je čovek, komunisti nisu Srbi govorili smo, to su Turci, ne može samo krv i meso da bude karakteristika Srba. Otac Justin je za nebesku Srbiju bio, jer, braćo i sestre, nema krv i meso, da je Marko Kraljević, da je od Dušana Silnog, ništa samo je hrana crvima, ako nema veze s nebom, ako nemate u telu telo i krv Hristovu. Kad je otac Justin preminuo, svi ste videli, u ono vreme, u 1 i 20, sad je to otprilike, on je bio ko anđeo, beo, svetao, već je bio na nebu. Ja vam danas svedočim, 40 dana sam se molio za njega, nisam mogao više. Osećao sam da je to Božji čovek koji je uzet od Boga gore. I danas njegova soba, kad se sagnete, još miriše, iako su sestre prale i vetrile, eto, 25 godina, na onaj fini znoj koji je on imao. Ima ljudi s neprijatnim znojem, šta da radite, jadni muslimani pošto jedu loj. Znate šta se desilo u selu Brdarici, čovek bio dobar, svraćao ljude kući, putnike, jedno jutro svratio dvojicu, žena čista, posluženje, ali uzrujala se, jao oprostite, čistila sam, oprostite što mi smrdi, i tako nekoliko puta, jao oprostite što mi smrdi, otišli oni i čovek će, ludo jedna, oni smrde, a ne soba, bili muslimani, ona jadna nije znala. Jedan je musliman rekao u Bosni, lako je vama, vi se jednom okupate. Otac Justin je bio sveti čovek, imao je taj divan, fini miris, danas ga osetite u sobi kad dođete. On je bio Božji čovek i bez toga, ima trista drugih čuda.
......

Bas u duhu pravoslavlja, zar ne :wink:
Nazad na vrh
MANNITOU JR

PorukaPoslao: Pet Jul 01, 2005 11:31 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Postoji li nemoralnija religijska organizacija od SPC ?
Evo pre desetak minuta upravo je o tome u PESCANIKU govorila Mirjana Miocinovic. Govorila je o crkvi koja ne pokazuje elementarnu solidarnost ali zato pokazuje glad kada je u pitanju moc. Njihovi drugari iz vrha srpske vlasti cine sve da SPC tu moc i dobije i postane autoritarna organizacija, jer vise niko nema *uda da bude diktator.
Nadam se da ste svi primetili nagli porast pravoslavnog fanatizma. Citave grupe mladih ljudi pocinju da prihvataju vrednosti tog TURBO-PRAVOSLAVLjA. Brade, marame i duge haljine kao simboli nove neslobode, kao uniforme novog srpskog diktatora SRPSKE PRAVOSLAVNE CRKVE !!!
Kad smo se vec dotakli neestetskih pojava, Mirjana Miocinovic primecuje da hram na Vracaru izgleda kao "SKOROJEVICKO KUPATILO".

ps
Prodajem brkovez CARA DUSANA !!!
MANNITOU JR

PorukaPoslao: Pet Jul 01, 2005 1:14 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Hoces li ti da kupis brkovez CARA DUSANA ili ne ?
Cimaju me iz KRUNSKOG SAVETA, necu moci jos dugo da te cekam.

Kada covek udje u gradski prevoz u Novom Sadu, na liniji koja ide ka manastiru Kovilj moze da uziva u paperjastim bradama uniformisanih pravoslavnih omladinaca.
Razlika izmedju pravoslavnih bradonja i ostalih, prilicno je zabavna. Uporedimo brade Sam Hawkens-a i Vladete Jankovica !?
Ili u konkurenciji brkova
Tven vs Karic (Dickens)
Poaro vs Karadjordje
Tighten Up

PorukaPoslao: Pet Jul 01, 2005 11:11 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Sorry NEXY, how comes that you're so sure about Tighten Up gender ?

patrijarhova brado,
uz duzno postovanje prema visokom koeficijentu tvojih sedih vlasi , pitam se odakle ti smelost da sumnjas u autenticnost mog pola i zenstvenosti, tebi koji si olicenje bespolnosti uprkos tome sto bi brada trebala da bude mocni atribut muskosti?

Nexy,
hvala na razumevanju i podrsci , ali ovo nije bila analiza, vec usputni komentar. Zaista bih volela da neko napise opseznu analizu o SPC i njenoj ulozi u sistematskoj i dugorocnoj fasisoizaciji srpskog drustva, sto na planu ideja ,sto "primenjeno".

Evo pre desetak minuta upravo je o tome u PESCANIKU govorila Mirjana Miocinovic. Govorila je o crkvi koja ne pokazuje elementarnu solidarnost ali zato pokazuje glad kada je u pitanju moc.

Mannitou Jr,
Ne znam da li znas kako je Mirjana Miocinovic jedan od retkih primera za hrabrost,gradjansku solidarnost i nepristajanje na zlo. Ona je jos pocetkom devedesetih u jeku rata u Hrvatskoj dala otkaz na mesto profesora na FDU-u, uz obrazlozenje da ne moze da se ponasa kao da je sve u redu sa drustviom u kome zivimo i da je to cin protesta protiv represivnog sistema i sl.i tako sebe postavila na marginu takvog drustva svesno iskoracivsi iz akademskih krugova, jasno osudivsi brojne srpske intelektualce koji su na ovaj ili onaj nacin ucestvovali u ucvrscivanju Milosevicevog rezima.
Da li ti je poznat neki slucaj slicnog "prigovora savesti"(pazi, ta zena je dala otkaz i ostala bez sigurnih izvora prihoda, ma koliko oni bili skromni tokom devedesetih!) u crkvi, medju svestenicima koji bi po definiciji trebalo da budu neprikosnoveni primeri za moralno delovanje i licnu pozurtvovanost zarad opsteg dobra?
Da li se neko od njih , na bilo koji nacin oglasio u javnosti povodom i jednog ucinjenog zlocina, protiv kakve pogresnme odluke nekog politicara, protiv verske i ratne mrznje medju "gradjanima"?
Nazad na vrh
pera miskovic

PorukaPoslao: Sub Jul 02, 2005 9:16 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Razdvajanje drzave i religije je definitivno nesto sto treba tek da se dogodi u Srbiji. To je i problem i nekih evropskih drzava. Osim u Srbiji, videcete ga na jako raznovrsnim mestima sirom Evrope. Ovako, napamet, pomislio sam na drzave kao Rusija, Grcka, Kipar, Danska (da, u skandinavskim zemljama postoji institucija drzavne crkve), Velika Britanija (sef drzave = glava crkve), te, recimo, Spanija i Italija, gde crkva stalno nastoji da utice na drzavu. (Iznenadili biste se koliko je malo ljudi u Spaniji zaista religiozno.) O Balkanu ne treba ni govoriti.

Po pitanju sekti, Srpska pravoslavna crkva ima sledeci zvanicni stav: sektama se smatraju sve hriscanske crkve koje nisu pravoslavne, Katolicka i Anglikanska, jer ove tri imaju ono sto se u crkvenom zargonu naziva «apostolic succession» (da li bese «apostolsko prejemstvo»?) tj. neprekinuti lanac dodirivanja temena glave od Hrista, preko apostola, sve do svakog njihovog svestenika. Ostale religije, na primer za hindu ili budisticku religiju, pravoslavni teoreticari smatraju «ostacima prethriscanskih mnogobozackih kultova», a samim time, manje dostojnim sistemima verovanja.

Mislim da je prosto zastrasujuce sto se takva neka pseudologika koristi i kod odlucivanja od strane srpske drzave sta ce se smatrati «sektom», sto samim time sve te verske grupacije stavlje u podredjeni polozaj. Uostalom, ako se samo «tradicionalne» verske organizacije smatraju «ne-sektama» u ocima srpske drzave, onda kao izvornu i tradicionalnu religiju mozemo predstaviti i razne kultove slovenskih bogova, koji su postojali na ovim prostorima.
Nazad na vrh
Under Construction

PorukaPoslao: Ned Jul 03, 2005 6:16 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Na nedavnoj sahrani majke jednog od dva najtraženija haška begunca, Radovana Karadžića, mitropolit Amfilohije Radović rekao je: «Majka Jovanka upisuje se danas među majke besmrtnice. Ona spada među majku sedam brata Makavija, koji su svoj život žrtvovali za svetinju Jerusalima. Među majku Jugovića, koja je devet sinova žrtvovala za veru, Hrista i otadžbinu. Majku Jevrosimu, kraljevića Marka... Tamo gde su one i majka vladike Rada Tomova, Gospod će upokojiti i majku Jovanku. Ona je svoj porod naučila da nema ničeg svetijeg od vere i služenja čistog obraza Bogu i svom narodu. Blago tom narodu koji ima ovakve majke.» Neke stranke u Crnoj Gori zamerile su mu da "nije svešteno lice, već političar koji samo koristi mantiju da bi manipulisao nacionalnim i verskim osećanjima" i da je naneo štetu Crnoj Gori.

Reči mitropolita Radovića na sahrani Zorana Đinđića izazvale su takođe reakcije u javnosti, a od govora su se ogradile vlada Srbije i porodica Đinđić (Vladimir Beba Popović je ove godine rekao da je on pisao saopštenja), kao i nevladine organizacije. Podsetimo, na sahrani premijera mitropolit Amfilohije rekao je, između ostalog, da se „ne zna koja je rana dublja, ova Zoranova, otvorena rukom bratomržnje ili ona Milice Rajić, poginule od bombardovanja 1999. godine ili ona zaklane Marice Mirić iz Bijelog Polja, kod Peći, sahranjene uoči Vidovdana iza oltara Pećke patrijaršije te iste godine, ili bezbrojne one rane nezaceljene, otvorene na ovim našim prostorima u vreme bezumlja poslednjeg građanskog rata i bombardovanja. Ako je ubistvo jednog čoveka, Zorana Đinđića, toliko veliko zlo, koliko li je tek veliko zlo pogibija i stradanje tolikih ljudi u nedavnim ratovima kod nas i u svetu, koliko zlo i nevino prolivene krvi čekaju u naše dane irački narod od rata koji mu preti.“ Vladimir Popović je u Insajderu rekao za Amfilohija da je na Đinđićevu sahranu došao 'bez dozvole'. I još: «On upravlja crkvom, on ima najviši čin među vladikama. Pošto je SPC pre desetak godina postala jedna paramilitantna organizacija kojom upravljaju ziloti koji su u međuvremenu kroz ove ratne godine postali oficiri SPC, on ima najviši čin - to je čin pukovnika.»

U raspravi nastaloj posle sahrane Zorana Đinđića, u pismima čitalaca u Danasu (28. mart '03.) objavljeno je da je mitropolit Amfilohije na negativan način zapamćen još od sahrane Danila Kiša: «Književnik Danilo Kiš u svome testamentu, objavljenom u štampi, odredio je da mu se sahrana obavi po pravoslavnom crkvenom ritualu i da mu se nad odrom ne drži nikakav govor. Poštujući piščevu volju književne i kulturne organizacije, pisci i prijatelji, uzdržali su se oproštajnog govora prilikom Kišove sahrane. Jedino se nije uzdržao vladika Amfilohije. U dugom i zamornom govoru, prisutnima je objasnio Kišovu estetiku, uz sam amaterizam svoga znanja o tome, napravio poređenja sa drugim piscima i ukazao na njegovo mesto u literaturi.»

Mitrpolit crnogorsko-primorski ima u svojoj biografiji to da je zdušno podržavao proteste studenata i opozicije (čak i sa pištaljkom) tokom devedesetih, ali i da je pred izručenje u Hag posetio Slobodana Miloševića u Centralnom zatvoru u Beogradu i poklonio mu jevanđelje. Badnjak na Cetinju jedne godine čuvao je Željko Ražnatović Arkan. Kada je 17. marta prošle godine zapaljenja Bajrakli džamija u Beogradu, Amfilohije je izašao u haotičnu gužvu i apelovao: «Izađite deco, kumim vas Bogom i Svetim. Ne činite zločin kao oni, pa da i mi ispadnemo zločinci.» Sredinom devedesetih je apelovao na crnogorske poslanike da podrže Srbe u Republici Srpskoj. Bivši potpredsednik SPO Ilija Radulović oštro ga je optuživao: «Vi ste totalitarac. Vladika iz hajdučke pećine, bliži vam je rat nego mir, smrt od života. Blokada na Drini je žrtva za mir i život, ne izdajstvo.»

U javnosti su se prethodnih godina pojavljivale informacije da ga Hag optužuje da skriva Radovana Karadžića ili da pregovara sa Ratkom Mladićem o njegovoj predaji.

Rođen je kao Risto, 7. januara 1938. godine, u blizini Kolašina. Diplomirao je teologiju i klasičnu filologiju. Godinu dana živeo je na Svetoj Gori, gde se i zamonašio i uzeo ime Amfilohije, što na grčkom znači 'dva voda vojske'.
Nazad na vrh
okrugli_sto

Pridružio: 05 Jul 2005

PorukaPoslao: Čet Jul 07, 2005 4:23 pm    Naslov: SPC ili nas predstavnik pred svetom Odgovoriti sa citatom

Mislim da se ne slazem sa idejama ljudi koji SPC opravdavaju za svesne i nesvesne grehe pocinjene ovih godina.Mislim da je osnovni problem ljudi u Srbiji sto misle da je pravoslavlje vezano za SPC kao organizaciju.
SPC je organizacija koja sa vaseljenskim sinodom ima jako kompleksan odnos (da ne kazem nategnut) tako da ce jos malo i vaseljenskog patrijarha proglasiti jeretikom.Kao pravoslavac ne mogu da razumem vecinu poteza koje u medijima prave celni ljudi ove verske zajednice.
Mislim da cak ni satanisti ne mogu propagirati ubistvo na tako mastovit nacin kao sto to cini pukovnik Radovic.Smatram da ako SPC ne moze da se ogradi od ljudi koji od nje prave monstruoznu masinu za ispiranje ljudskih mozgoava i nacisticki pokret onda tu postoji kolektivna krivica.
Licno kao vernik posle vise izjava u medijima od strane ljudi slicnih pukovniku Radovicu, ogorceno posmatram ljude koji se bave mojom dusom!
Da li je zilotski red prevladao i da li ce kao svoj manastir na Atosu minirati celu Srbiju u pokusaju da se integrise sa svetom ne bih znao da kazem ali mi sve mirise na barut!
Kino

Pridružio: 09 Jul 2005

PorukaPoslao: Ned Jul 10, 2005 4:24 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

U organizaciji srs-a, stranke za koju su glasali svi ratni zločinci u Srbiji na svim prethodnim izborima i svi kriminalci u zatvorima, prikazan je film o stradanju srpskog naroda u Bih i Hrvatskoj.
Patrijarh Pavle je bio u prvom redu i pažljivo slušao govorancije radikala Tomislava Nikolića, dobrovoljca i učesnika u vojnim ili paravojnim formacijama (kako mu kad odgovara da kaže) koje su u selu Antin ali i na mnogim drugim mestima počinile ratni zločin.
Ja zaista ne mogu da verujem da je naša crkva toliko slepa za događaje iz bliske prošlosti. Neki sveštenici su imali priliku da vide da se za suđenje u Ovčari sudi pripadnicima vojne formacije koji su svi od reda imali članske karte srs-a (još ih imaju) koje je lično ispratio predsednik te stranke a komandom u Vukovaru, da ni jedan Hrvat ne sme živ da napusti grad, počinio verbalni delikt zbog kojegi odgovara u Hagu. Verbalni delikt pred postrojenom jedinicom dobrovoljaca, članova njegove stranke koji su samo njegovu komandi slušali i izvršavali.
Zašto se naša crkva jasno i nedvosmisleno podržava stranačke aktivnosti partije za koju su svi dokazani i nedokazani ratni zločinci glasali. Kako ih nije sramota?
Crkva se na ovaj način svesno ili nesvesno stavlja na stranu najbezumnije i najokrutnije politike koja je naš narod ponizila i još ga ponižava na svakom koraku. Da li oni zaista misle da će pobedom Tomislava Nikolića i njegovih drugara dobrovoljaca na sledećim izborima, biti stvoreni uslovi da se sačuva Kosovo?
Zar je moguće da patrijarh naše crkve aplaudira govoru čoveka koji je više puta javno pred TV kamerama izjavio da mu nije žao što je ubijen novinar Ćuruvija?
Nazad na vrh
Erase

Pridružio: 09 Jul 2005

PorukaPoslao: Ned Jul 10, 2005 5:15 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Kino ::
U organizaciji srs-a, stranke za koju su glasali svi ratni zločinci u Srbiji na svim prethodnim izborima i svi kriminalci u zatvorima, prikazan je film o stradanju srpskog naroda u Bih i Hrvatskoj.
Patrijarh Pavle je bio u prvom redu i pažljivo slušao govorancije radikala Tomislava Nikolića, dobrovoljca i učesnika u vojnim ili paravojnim formacijama (kako mu kad odgovara da kaže) koje su u selu Antin ali i na mnogim drugim mestima počinile ratni zločin.
Ja zaista ne mogu da verujem da je naša crkva toliko slepa za događaje iz bliske prošlosti. Neki sveštenici su imali priliku da vide da se za suđenje u Ovčari sudi pripadnicima vojne formacije koji su svi od reda imali članske karte srs-a (još ih imaju) koje je lično ispratio predsednik te stranke a komandom u Vukovaru, da ni jedan Hrvat ne sme živ da napusti grad, počinio verbalni delikt zbog kojegi odgovara u Hagu. Verbalni delikt pred postrojenom jedinicom dobrovoljaca, članova njegove stranke koji su samo njegovu komandi slušali i izvršavali.
Zašto se naša crkva jasno i nedvosmisleno podržava stranačke aktivnosti partije za koju su svi dokazani i nedokazani ratni zločinci glasali. Kako ih nije sramota?
Crkva se na ovaj način svesno ili nesvesno stavlja na stranu najbezumnije i najokrutnije politike koja je naš narod ponizila i još ga ponižava na svakom koraku. Da li oni zaista misle da će pobedom Tomislava Nikolića i njegovih drugara dobrovoljaca na sledećim izborima, biti stvoreni uslovi da se sačuva Kosovo?
Zar je moguće da patrijarh naše crkve aplaudira govoru čoveka koji je više puta javno pred TV kamerama izjavio da mu nije žao što je ubijen novinar Ćuruvija?

Akademici, fasitoidni "intelektualci", SMradikalski "krem" i patrijarh kao simbol SPC. U prvom redu sede, sve fasista do fasiste, sve skot do skota: Toma Grobar, baba-Smilja, Brana Crncevic, Aleksandar "Pussy-Lips" Vucic (itd), i naravno glava najstarije, najjavnije i najrazgranatije zlocinacke bande u Srbiji - patrijarh Pavle...
Prosto idealno.
A u pozadini - najgori sljam Srbije, trust bez mozgova.
Radikalski glasaci.
Kompletno zlocinacko udruzenje na jednom mestu.
Kontaminirase Sava Centar.
Gamad!
Koliko, o KOLIKO bih zeleo jednu dekontaminaciju i deratizaciju u jednom.
Gde su teroristi kad su potrebni?!?
U prvom redu Idea
"Nikada se ne predaj. Ako kreneš u preticanje-dodaj gas. Radi ono što smatraš da je ispravno, a ne ono što će većina da podrži." "Moramo kao narod da odrastemo i kao ljudi da prihvatimo cenu tog odrastanja." ( Zoran Đinđić)
Nazad na vrh
BOA

Pridružio: 10 Jul 2005

PorukaPoslao: Pon Jul 11, 2005 4:37 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Ja bih naglasio da je Pavle Milosevicev patrijarh; ovo je sada samo pomoc i podrska Milosevicevom koalicionom partneru-Seselj-Nikolicu.
Ne treba zaboraviti da je i SPC bila je medju onima koji su "zaposlili" Milosevica da "obavi zadatak", "otpustili ga" kad je "zabrlj'o pos'o", "zaposlili" sada Kostunicu.
A sto je Srbija, u medjuvremenu, samo dno evropskog dna, to SPC ne zanima - onolika nakaza na Vracaru ostace kao spomenik ludosti i bescasnosti SPC Idea
Nazad na vrh
rambo

Pridružio: 16 Mar 2005

PorukaPoslao: Sre Jul 13, 2005 6:50 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Mile ::
Ja bih naglasio da je Pavle Milosevicev patrijarh; ovo je sada samo pomoc i podrska Milosevicevom koalicionom partneru-Seselj-Nikolicu.
Ne treba zaboraviti da je i SPC bila je medju onima koji su "zaposlili" Milosevica da "obavi zadatak", "otpustili ga" kad je "zabrlj'o pos'o", "zaposlili" sada Kostunicu.
A sto je Srbija, u medjuvremenu, samo dno evropskog dna, to SPC ne zanima - onolika nakaza na Vracaru ostace kao spomenik ludosti i bescasnosti SPC Idea

Poslednjih 17 godina SPC se strasno iskompromitovala.
Da ne kazem srozala, mozda najnize do sada u citavoj istoriji.
Ne, ne generalizujem, i ne "pljujem" po crkvi kao instituciji.
Upravo zbog mnogih iskrenih vernika kojima ona treba. I jer upravo zelim da bude mnogo bolja.
Da dodju u njoj do izrazaja neki bolji ljudi (npr. Janjic, Rakita), za koje jos uvek verujem da ih ima. Mozda i vise no ovih drugih, ali ovi su organizovaniji i glasniji.
Ali kako mogu doci, ako im je ovo sada primer?
"Patrijarh je otisao tamo jer je pozvan, a on se uvek odaziva, to mu kao verskom poglavaru i duhovnom vodji naroda i primereno".
Donekle tacno. Ali ipak, on ne bi smeo dopustiti da bude manipulisan od takvih stetnih grupa i partija kao sto su smradikali i slicni.
Uostalom, ako pretenduje da bude duhovni vodja naroda, crkva ne sme preuzimati i politicke uloge.
U redu i da je otisao samo zbog poste prema zrtvama iz filma.
Ali ja ipak uopste ne mogu da pravdam da je mogao preci preko svega ostalog negativnog u citavoj stvari, ocigledne politicke zloupotrebe zlocina, radi smradikalske promocije i pokusaja njihovog pranja od sopstvenog udela krivice.
Nemoguce je da Patrijarh nije bio svestan te strane stvari.
I prema tome, njegovo prisustvo tamo je apsolutno neprimereno.
I znaci indirektno, ili cak i vrlo direktno ovim cinom podrzavanje te pogubne politike.
" Ako znamo da smo za druge demoni zbog toga sto smo bili u svakom problemu, ako znamo da smo paradigma svakog zla u Srbiji, onda treba da shvatimo da nas cekaju kako bi nas unistili u prvom trenutku nase slabosti. I nemoj da mi govoris da to razumes. Pokazi. Nemoj da cutis kada lazu o tebi. Reci ne! Sto puta. Kad god otvore usta. Pogledaj sta su od mene napravili." Zoran Djindjic
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora
okrugli_sto

Pridružio: 05 Jul 2005

PorukaPoslao: Čet Jul 14, 2005 12:18 pm    Naslov: Fundamentalisti na delu:SRS nasao drugove Odgovoriti sa citatom

Veselo drustvo u SC-u se naslo i resilo malo da igra mice nad ljudskim sudbinama, prebrajajuci zrna pasulja koja simbolizuju ljudske zrtve:
muslimanski kukolj i pasulj za Srbe!
Ne bi me zacudilo da su za svaku zrtvu popili po jednu grejanu za dusu.
Ali nema veze, kao glavno jelo izasao je Pavle.Ne znam samo da li je zeleo da odrzi poslednje slovo zrtvama ili da se zabavi prijemcivim filmovima (mozda samo zato sto su bili besplatni) jer crkva je ipak besprofitna org. yu. Ili je u nedostatku fresaka za koje moze da proda autorska prava bankrotirala.Ako jos uvek nije onda se nadam da uskoro hoce posto ce izgleda kolace seci po stranackoj angazovanosti!
O monstruoznosti ovog spektakla (bala vampira) govore i radikali ali o njima se mora govoriti u nastavcma a posto ne volim nastavke necu o njima ni da govorim.
Prikaži poruke iz poslednjih:   
Napiši novu temu   Odgovori na poruku    Zamisli Srbiju forum -> Demokratija i Srbija! Sva vremena su GMT + 2 sata
Idi na stranu 1, 2, 3 ... 53, 54, 55  Sledeci
Strana 1 od 55

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu
Zamisli Srbiju topic RSS feed